Strona główna / Na czasie / Kingston - 30 lat tworzenia pamięci i wspomnień
piątek 19 maj 2017 | Redakcja
Kingston - 30 lat tworzenia pamięci i wspomnień
Wszyscy uwielbiamy takie historie. To inspirujące, widzieć jak ludzie i firmy rozwijają się, ewoluują oraz zmieniają świat wokół nich.
Tagi: kingston, ssd,

Taka jest historia firmy Kingston - od jednego pomysłu, który narodził się w 1987 r. do 3000 pracowników na całym świecie. Przebyliśmy długą drogę. W tym roku świętujemy nasze 30-lecie w branży pamięci. Obecnie Kingston Technology jest największym niezależnym producentem pamięci na świecie.

Boom!

Firma Kingston powstała w połowie lat osiemdziesiątych, w czasie kiedy coraz większą popularność zdobywały komputery stacjonarne oraz rosło zapotrzebowanie na pamięci. Inżynierowie John Tu oraz David Sun podjęli wyzwanie stawiane przez rynek. Pojedynczy moduł pamięci wewnętrznej (SIMM) był rewolucyjny, gdyż wykorzystywał starsze komponenty, które były wówczas dostępne na rynku. Współpraca inżynierów zrodziła nową technologię, nowy standard oraz nową firmę.

Globalny wzrost

Inc. Magazine w 1992 roku nazwał firmę Kingston najszybciej rozwijającą się firmą prywatną w Stanach Zjednoczonych. Nasza firma stale się rozwija. Powiększyliśmy nasze portfolio o produkty służące do przechowywania danych oraz produkty przenośne. Wkrótce zostaliśmy uznani za jedną z 500 największych firm prywatnych w Stanach Zjednoczonych. W 1995 roku dołączyliśmy do „klubu miliarderów” osiągając sprzedaż przekraczającą 1,3 mld dolarów.

Kolejnym krokiem było utworzenie naszej europejskiej siedziby w Wielkiej Brytanii w 1997 roku. Rok później Industry Week umieścił firmę Kingston na liście „Top 5 globalnych producentów”.

Świetne miejsce do pracy

Nasi pracownicy są głównym źródłem naszego sukcesu. W 1998 roku, po raz piąty z rzędu, Kingston został wymieniony na liście magazynu Fortune „100 najlepszych pracodawców”. Następnie, zostaliśmy wyróżnieni nagrodą firmy Dell „Diverse Supplier Award for Best Overall Performance” oraz „Excellence in Fairness” przyznawaną przez Instytut Great Place to Work.

Nowe millennium pamięci

Wkroczyliśmy w nową erę doskonałości. Kingston wciąż jest jedną z największych prywatnych firm w Ameryce, jednym z najlepszych światowych producentów i pracodawców. Uruchomiliśmy również wiodący w branży tester pamięci i otworzyliśmy największy na świecie koncentrator pamięci masowej w Chinach. Nasza submarka HyperX trafiła na rynek, szybko stając się najlepszym wyborem dla graczy i entuzjastów gamingu na całym świecie. Niedługo potem Kingston został wiodącym na świecie producentem modułów pamięci dla produktów pamięci innych firm.

Jako pierwsi wyprodukowaliśmy w pełni bezpieczną pamięć USB z 128-bitowym szyfrowaniem (późniejsze modele z szyfrowaniem 256-bitowym). Przełamaliśmy także barierę pojemności pamięci przekraczając 16GB za pomocą karty DIMM oraz stworzyliśmy bezprzewodową pamięć masową.

Przez ostatnie lata nie spowolniliśmy tempa naszego rozwoju, wciąż osiągamy kolejne kamienie milowe. W 2014 roku HyperX ustanowił rekord świata w podkręcaniu z najwyższą częstotliwością na świecie. Rok temu nabyliśmy technologie oraz zasoby IronKey USB firmy Imation.

 

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Advise me
więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej