Strona główna / Chmura / Polski biznes chętnie korzysta z rozwiązań chmurowych
wtorek 24 maj 2016 | eRKa
Polski biznes chętnie korzysta z rozwiązań chmurowych
Optymalizacja, racjonalizacja, stały dostęp do najbardziej aktualnych programów czy zwiększenie elastyczności to przewagi, jakie zyskuje firma korzystając z narzędzi w chmurze.

Jednym z nich jest Office 365, po który bardzo chętnie sięgają przedsiębiorcy w Polsce. Przekonała się o tym firma 3D Master, która dzięki Office 365 usprawniła swoje procesy komunikacyjne.

- Office 365 to dużo więcej niż podstawowe aplikacje pakietu Office dostępne w chmurze. To kompleksowe narzędzie do profesjonalnego zarządzania zasobami firmy i usprawnienia komunikacji. Przedsiębiorstwo w ramach jednej usługi otrzymuje pocztę ze wsparciem mobilnym, rozbudowany komunikator biznesowy, biblioteki dokumentów i aplikacji firmowych, a także kalendarz, który automatycznie synchronizuje dane na wszystkich urządzeniach. Office 365 to narzędzia klasy korporacyjnej dostępne również dla małych przedsiębiorstw – mówi Jakub Hryciuk, dyrektor zarządzający Onex Group, Partnera Roku firmy Microsoft 2015.

Sprawna komunikacja z klientami w 3D Master

3D Master to warszawska firma reprezentująca jedną z bardziej perspektywicznych branż: drukarek i skanerów 3D. Pracownicy 3D Master na co dzień koordynują wykonanie złożonych projektów. W ich realizację zaangażowanych jest wiele osób, zarówno w firmie, jak i po stronie klienta. Dlatego z punktu widzenia prowadzonego biznesu, dla firmy kluczowe było usprawnienie komunikacji z klientami oraz stworzenie pracownikom warunków do efektywnej współpracy przy projektach. Chodziło o to, by mogli oni w pełni poświęcić się kluczowym zadaniom, a nie marnować czas i energię na poszukiwanie w firmowych zasobach niezbędnych informacji o szczegółach danego projektu, poczynionych wcześniej ustaleniach z klientem, czy zmianach naniesionych przez innych członków zespołu. – Niekompletne dane lub ich brak zazwyczaj opóźniają pracę zespołu odpowiadającego za obsługę klientów, powodując przestoje w realizacji projektów. Dlatego szukaliśmy technologicznego wsparcia w zarządzaniu komunikacją wewnętrzną, kontaktami z klientami oraz pracą przy projektach – mówi Rafał Lis, prezes firmy 3D Master.

Ostatecznie firma 3D Master zdecydowała się na Office 365, rozwiązanie, które jest nie tylko mobilne, ale zapewnia swobodny i bezpieczny obieg dokumentów w firmie. – Rozwiązania chmurowe zapewniają prostą i szybką komunikację w dowolnym miejscu. Dzięki nim mamy dostęp do niezbędnych dokumentów poza biurem, nie ogranicza nas miejsce, czas ani niezbędny sprzęt. Sprawny przekaz informacji i dokumentów, a dodatkowo niezawodność systemu i bezpieczeństwo to z naszej perspektywy znaczące atuty programu Microsoft – mówi prezes 3D Master.

Pracownicy 3D Master doceniają Office 365

Już od pierwszego dnia wdrożenia Office 365, chmurę docenili pracownicy. – Jeśli musimy pilnie wyjść z biura, możemy wrócić do lektury maila czy dokumentu choćby i w autobusie. Jeśli jakiś projekt wymaga dokończenia po godzinach pracy, możemy zająć się nim poza firmą, korzystając z dysku w chmurze – wylicza Beata Saffarini, specjalista ds. marketingu 3D Master.

Pracownicy chwalą również to, że dzięki migracji do chmury, używane wcześniej programy zyskały nowe funkcjonalności. – Dobrym przykładem programu, który można odkryć na nowo, gdy używa się go w chmurze jest OneNote, czyli pojemny i lekki notatnik, w którym możemy zmieścić dowolną liczbę folderów, sekcji oraz stron i w pełni dostosować ich organizację do swoich potrzeb. OneNote w chmurze to stały dostęp do zapisków, niezależnie od miejsca, w którym przebywamy. Wystarczy, że zalogujemy się do aplikacji z dowolnego urządzenia, połączonego z Internetem – mówi Jakub Hryciuk z Onex Group.

onex group

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej