Strona główna / Mobilna firma / Dlaczego korzystamy z aplikacji?
poniedziałek 05 grudzień 2016 | Robert Kamiński
Dlaczego korzystamy z aplikacji?
Z badania przeprowadzonego przez Google we współpracy z Ipsos MediaCT wynika, że przeciętny użytkownik ma w swoim smartfonie zainstalowanych około 36 aplikacji.[1] Ale tylko jedną na cztery wykorzystuje na co dzień. Które cieszą się największym powodzeniem i dlaczego?

Rozrywka i zakupy

Aby dowiedzieć się, dlaczego użytkownicy smartfonów pobierają aplikacje i jak z nich korzystają, Google przeprowadził wraz z Ipsos MediaCT badanie na grupie prawie 8,5 tysiąca osób w wieku od 18 do 64 lat.

Wynika z niego, że na co dzień najchętniej używamy aplikacji społecznościowych (68 proc.) i gier (46 proc.). Popularne są też te związane z rozrywką (33 proc.) i zakupowe (19 proc.). Na to, co pobieramy, największy wpływ mają rekomendacje znajomych, ale też cena. Większość użytkowników uważa, że aplikacje powinny być bezpłatne.

Intuicyjne i przyjemne

Ułatwiają życie, są proste w obsłudze, atrakcyjne graficznie i systematycznie udoskonalane – to kryteria, które w głównej mierze decydują o tym, czy chcemy korzystać z danej aplikacji. Wszystkie te cechy spełnia SkyCash, czyli system płatności mobilnych, za którego pomocą możemy wykonać szereg transakcji: kupić bilety miejskie i kolejowe, zapłacić jednym kliknięciem rachunki czy wypłacić gotówkę z bankomatu tylko przy użyciu telefonu.

Szybciej i wygodniej

Jednak usługą, z której najchętniej korzystają użytkownicy aplikacji SkyCash jest mobiParking. Dzięki niej, za parkowanie w płatnej strefie zapłacimy w kilka sekund, bez konieczności szukania parkometru, rozmieniania pieniędzy, przewidywania, jak długo zajmie nam sprawa, którą mamy do załatwienia na mieście (bo po skończonym parkowaniu po prostu wciskamy przycisk „stop” w aplikacji). mobiParking działa już w ponad 50 miastach Polski.

Badanie przeprowadzone przez Google i Ipsos MediaCT dowodzi, że z aplikacji na naszym smartfonie spędzamy średnio godzinę dziennie. Aż połowa z nas używa ich do zapłacenia za coś: czy to za zakupy w sklepie internetowym, bilety lotnicze czy inne usługi. Oznacza to, że poza aspektem rozrywkowym, bardzo ważne jest dla nas to, jakie możliwości (oszczędność czasu, energii, nerwów) daje nam dana aplikacja. SkyCash i usługa płacenia za parking bez podchodzenia do parkometru to niewątpliwie jedno z rozwiązań mocno ułatwiających życie, szczególnie mieszkańcom większych miast. Zaletą aplikacji jest jednak również to, że za jej pomocą można załatwić wiele innych spraw, a wszystkie transakcje są w pełni bezpieczne. Więcej informacji na www.skycash.com.[1] Google i Ipsos MediaCT, „Mobile App Marketing Insights. How Consumers Really Find and Use Your Apps”, Maj 2015.

 

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Advise me
więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej