Strona główna / Na czasie / Jak działa bezpieczne miasto?
wtorek 01 marzec 2016 | Robert Kamiński
Jak działa bezpieczne miasto?
Internetu Rzeczy (IoT), mobilna sieć szerokopasmowa, wideo i Big Data, to elementy układanki która tworzy bezpieczne miasto.

Zaprezentowane przez Huawei rozwiązania umożliwiają budowanie wielowymiarowych systemów bezpieczeństwa, które wspomagają inteligentne procesy związane z zarządzaniem aglomeracją miejską, m.in. w sytuacjach kryzysowych, oraz przyczyniają się do zmniejszania przestępczości. Dlatego ich budowa, obejmująca wdrożenie miejskiego monitoringu bazującego na nowych rozwiązaniach ICT, staje się głównym priorytetem dla władz miast.

Wspólnie z firmą Hexagon Huawei zademonstrował pierwsze w branży rozwiązanie Visualized Converged Command Solution, które umożliwia na przykład podgląd miejsc wypadków oraz zasobów, które są niezbędne dla policji czy pogotowia ratunkowego do właściwego działania w danej sytuacji kryzysowej. Visualized Converged Command Solution zapewnia również możliwość wydawania jednolitych poleceń w oparciu o system informacji geograficznej (GIS). Ponadto gwarantuje efektywne zarządzanie na różnych płaszczyznach poprzez zintegrowany terminal, posiadający funkcje nadzoru nad transmisją wideo (monitoringu wideo, połączeń wideokonferencyjnych, telefonu komórkowego i trankingowego), audio (szerokopasmowego trunkingu eLTE, wąskopasmowego trunkingu Tetra, sieci publicznej) i transmisją danych (GIS, wiadomości tekstowe). Firma Huawei dostarcza również ponadregionalną, wielopoziomową platformę udostępniania wideo w chmurze, która poprzez wykorzystywanie technologii rozproszonej pamięci podręcznej może w zaledwie kilka sekund udostępnić nowe materiały i obsługiwać do dziesięciu tysięcy użytkowników oglądających  jednocześnie filmy.

Jednym z istotnych elementów budowania struktury Safe City jest również trankingowy system szerokopasmowy Huawei eLTE. Porównując obecnie dostępny, dwu-systemowy quasi szerokopasmowy tryb pracy systemów trankingowych np. TETRA (system wąskopasmowy TETRA głównie do transmisji połączeń głosowych plus dodatkowy system szerokopasmowy, np. LTE) z nowoczesnym jedno-systemowym szerokopasmowym systemem eLTE, mamy do dyspozycji 27 kanałową stację bazową obsługującą przesyłanie i dystrybucję strumieni wideo, w tym realizację połączeń w trybie dyspozytorskim oraz przesyłanie wideo w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie pozwala również na mobilne zarządzanie za pośrednictwem wielu platform w każdych warunkach.

Rozwiązania Safe City firmy Huawei są oferowane na całym świecie. Jednym z przykładów jest zbudowany system poprawiający bezpieczeństwo publiczne w Kenii. Do jego stworzenia wykorzystano systemy Computer-Aided Dispatch (CAD), szerokopasmowy tranking eLTE, nadzór wideo oraz inteligentną analizę obrazu (w tym rozpoznawanie tablic rejestracyjnych a także wykrywanie wykroczeń drogowych). Według rocznego raportu kenijskiej policji, poziom przestępczości w 2015 roku w regionach objętych systemem spadł o 46 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Rozwiązanie dostarczone przez firmę Huawei odegrało również istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas wizyty papieża Franciszka w Kenii 26 listopada 2015 roku. Do tej pory rozwiązania Huawei Smart City objęły swoim działaniem ponad 400 milionów ludzi w blisko 100 miastach w 30 krajach.

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej