Strona główna / Na czasie / Dell Technologies: przyszłą rodzina marek
piątek 06 maj 2016 | Robert Kamiński
Dell Technologies: przyszłą rodzina marek
Dell Technologies będzie nazwą rodziny marek, która będzie używana po połączeniu firm Dell i EMC. W ramach tej rodziny, „Dell EMC” będzie marką produktów dla infrastrukturalnych, natomiast „Dell” – marką rozwiązań klienckich.
Tagi: fuzja, dell, emc,

Prezes firmy Dell, Michael Dell, poinformował o tym podczas przewodniej prezentacji na konferencji EMC World w Las Vegas. Jak powiedział, „naszą wizją jest stworzenie rodziny strategicznie powiązanych firm, które obejmą całą infrastrukturę klientów, w tym sprzęt, oprogramowanie i usługi, począwszy od brzegu, do rdzenia i chmury".

Marka Dell Technologies obejmie działy rozwiązań infrastrukturalnych dla przedsiębiorstw pochodzące zarówno z obecnej firmy Dell, jak i EMC, dział komputerów osobistych, a także powiązane firmy, takie jak VMware, SecureWorks, Pivotal, Virtustream i RSA.

„Dell Technologies przyniesie klientom i partnerom większą wartość, niż jakikolwiek inny dostawca rozwiązań technologicznych. Będziemy bardziej zwinni i innowacyjni, dzięki czemu dostarczymy klientom, bez względu na ich wielkość i strukturę, produkty i rozwiązania na światowym poziomie" – powiedział Michael Dell.

Michael Dell zauważył również, że Dell i EMC mają podobne kompetencje intelektualne i kulturowe, uzupełniające się linie produktów, a także podzielają to samo nastawienie na dostarczanie klientom i partnerom jak największych korzyści.

rodzina marek

  • „Dell EMC” będzie marką produktów i rozwiązań infrastrukturalnych dla przedsiębiorstw i klientów instytucjonalnych. Obejmuje ona zarówno produkty i rozwiązania sprzedawane bezpośrednio, jak i za pośrednictwem kanału partnerskiego.
  • „Dell” będzie marką rozwiązań klienckich kierowanych zarówno do konsumentów, jak i do przedsiębiorstw i instytucji.
  • Zespół odpowiedzialny za integrację pracuje obecnie nad identyfikacją wizualną nowej firmy oraz związanej z nią rodziny marek. Nowy system identyfikacji wizualnej zostanie zaprezentowany po zakończeniu transakcji.

Zgodnie z ogłoszeniem z 12 października 2015 roku, połączone firmy Dell i EMC stworzą największe na świecie przedsiębiorstwo zajmujące się zintegrowaną technologią, pozostające całkowicie w rękach prywatnych. Firma będzie liderem w niezwykle atrakcyjnych obszarach szybkiego wzrostu na wartym 2 biliony dolarów rynku technologii informatycznych i będzie oferować portfolio komplementarnych produktów mając uzupełniające się wzajemnie zespoły sprzedaży oraz strategie inwestycji w badania i rozwój.

Transakcja zostanie sfinalizowana zgodnie z pierwotnym harmonogramem. Wymaga ona zatwierdzenia przez akcjonariuszy EMC oraz zgody regulatorów w niektórych jurysdykcjach, a także podlega innym, typowym warunkom zakończenia transakcji.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej