Strona główna / Na czasie / Lenovo zagarnie cały rynek IT?
czwartek 19 maj 2016 | Robert Kamiński
Lenovo zagarnie cały rynek IT?
Lenovo kontynuuje ekspansję na polskim rynku wprowadzając na rynek kolejne produkty praktycznie we wszystkich kategoriach sprzętu, zarówno w segmencie biznesowym jak i konsumenckim.

W ubiegłym miesiącu zaprezentowane zostały komputery skierowane do klientów biznesowych, zaś już kilka tygodni później nowości wprowadzane na rynek konsumencki. W obu przypadkach widać konsekwencję w projektowaniu dopracowanych urządzeń. Najcieńszy, najlżejszy - to najczęściej padające słowa w czasie prezentacji i trzeba przyznać, że firma ma czym się pochwalić.

Dla biznesu

Biznesowe nowości to oczywiście rodzina Thinkpad: X1 Tablet, X1 Carbon, X1 Yoga i X1. Każde z zaprezentowanych urządzeń przynosi kolejne innowacje. Obok słynnego trackpointa, akumulatory oraz inne akcesoria kompatybilne z urządzeniami z tej rodziny, power bridge czy wytrzymałość potwierdzoną certyfikatem militarnym.

Lenovo ThinkPad X1 Yoga, to odważny krok w kierunku zacierania różnicy pomiędzy światem konsumenckim i biznesowym. Podobnie jak w znanej już Yodze obracając ekran o 360 stopni otrzymujemy tablet. Jednak w przypadku tego urządzenia mamy do czynienia z nowymi rozwiązaniami. Pierwszą zmianą jest wprowadzenie 14-calowego ekranu OLED, kolejną wprowadzenie aktywnego rysika chowanego w obudowie, który wykrywa 2048 poziomów nacisku. 30 sekundowe ładowanie, które odbywa się automatycznie po włożeniu piórka do obudowy, zapewnia aż 8 godzin pracy. 

Równie interesującym urządzeniem jest urządzeniem jest Lenovo ThinkPad X1 Tablet pracujący pod kontrolą Windows 10 (64 bit), wyposażony w 12-calowy ekran o rozdzielczości 2K i proporcjach 3:2. Według zapewnień producenta sprzęt ten ma pracować na baterii około 10 godzin (15 z modułem productivity). Tablet ten, dzięki dodatkowym akcesoriom, można zmienić w laptopa, projektor lub skaner 3D.

Interesującym rozwiązaniem jest Lenovo Stack czyli zestaw niezależnych modułów, które można (prawie) dowolnie łączyć. Należą do nich: dysk zewnętrzny, pikoprojektor, router, powerbank oraz głośnik Bluetooth.

Dla Kowalskiego

Lenovo nie zaniedbuje również rynku konsumenckiego wprowadzając na rynek całą gamę urządzeń począwszy od gamingowego laptopa Y900, poprzez „najsmuklejszy na świecie” laptop Yoga 900S, tablet TAB3 A100 Business,  po smartfony serii K5 i Moto G4.

Laptop Lenovo ideapad Y900 wyposażono w procesor Intel® Core i7 K z odblokowanym mnożnikiem, grafikę NVIDIA® do GeForce® GTX980M z pamięcią 8 GB, do 64 GB RAM i kartę sieciową Killer W/LAN. Gamingowe dodatki, takie jak mechaniczna klawiatura Razer, czy głośniki JBL, doskonały, duży ekran IPS sprawiają, że można mówić o prawdziwym, mobilnym laptopie gamingowym dla pasjonatów. Gracze mają do dyspozycji procesory Intel® Core™ i7 K 6.Gen z opcją overclockingu, wspierane przez specjalny przycisk One Key Turbo, który na żądanie gracza zwiększa wydajność i moc obliczeniową procesora i pamięci w najbardziej stresujących momentach. Do tego obsługa aż do 64 GB pamięci operacyjnej oraz szybka i mocna karta graficzna NVIDIA®. To wszystko, przy wsparciu stabilnych i szybkich komponentów sieciowych stawia laptop na pierwszym miejscu w wyścigu o wygraną.

ideapad y900

Lenovo YOGA 900S to laptop, który ma zapewnić długi czas pracy na baterii, a przy tym jest niezwykle smukły i lekki - waży tylko 999 g i ma 12.8 mm grubości. Jako przedstawiciel serii YOGA został wyposażony w bransoletkowe zawiasy, które nie tylko przyciągają wzrok, ale tez umożliwiają obrót ekranu o 360 stopni i ustawienie urządzenia w czterech różnych pozycjach.  YOGA 900S – to jeden z nielicznych modeli, który pozwala na ponad 10 godzin działania bez źródła zasilania. Z YOGI 900S można korzystać na cztery różne sposoby: jako tradycyjnego laptopa, tabletu, podstawki i namiotu. Pierwsza metoda pracy jest idealna do pracy w biurze, do tworzenia dokumentów, pisania dłuższych tekstów i zawsze wtedy, gdy lepiej korzystać jest z pełnej funkcjonalności klawiatury. Można także obrócić ekran o 360 stopni, złączyć ekran z klawiaturą i używać YOGI 900S dokładnie tak, jak tabletu.

Z kolei tablet TAB3 10 Business to urządzenie służbowe i osobiste w jednym wyposażone w oprogramowanie Android For Work™ stworzone z myślą o biznesie.  Jako urządzenie stworzone dla biznesu Lenovo TAB3 10 Business działa we współpracy Android For Work™, dzięki czemu oferuje on użytkownikom szereg przydatnych funkcji i możliwości płynących ze specjalnego oprogramowania. Przede wszystkim, tablet pozwoli Ci na założenie oddzielnego profilu służbowego, przeznaczonego na wszystkie programy i dane potrzebne do pracy. Lenovo TAB3 10 Business obsługuje usługi EMM, które wraz z oprogramowaniem umożliwiają uprawnionym jednostkom kontrolę nad urządzeniem. Oznacza to, że administratorzy mogą zdalnie zarządzać aplikacjami i danymi znajdującymi się na profilu służbowym. Już na starcie możesz korzystać z wgranych programów, takich jak Google Docs, Sheets i Slides.

Nie zabrakło oczywiście nowości wśród smartfonów – począwszy od serii K5 / Plus skierowanej na rynek masowy, po serię Moto G4 / Plus traktowaną przez producenta jako ofertę na rynku premium. Warto podkreślić, że zwłaszcza w przypadku rodziny Moto producent zdecydował się na bardzo agresywną politykę cenową – odpowiednio 1199 i 1399 zł. Jak na flagowce cena bardzo atrakcyjna.

x style

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej