Strona główna / Na czasie / Rekordowa sprzedaż Huawei P9
poniedziałek 20 czerwiec 2016 | Robert Kamiński
Rekordowa sprzedaż Huawei P9
Huawei konsekwentnie realizuje swoją zapowiedź zdominowania rynku smartfonów, czego dowodem jest rekordowa sprzedaż najnowszego modelu P9.

Huawei P9 i P9 Plus cieszą się ogromną popularnością. W ciągu 3 miesięcy od premiery rynkowej zostało sprzedanych 2,6 mln egzemplarzy. W Polsce jest to wzrost o 400 proc. w porównaniu z ubiegłorocznym flagowcem P8.

Sprzedaż Huawei P9 na świecie jest obecnie o 130 proc. wyższa, niż sprzedaż P8. Główną cechą tegorocznego flagowca jest podwójny aparat, stworzony we współpracy z firmą fotograficzną Leica.  Od czasu zaprezentowania smartfona, Huawei notuje ogromny wzrost popularności wszystkich modeli z serii P9 w Europie. We Francji sprzedaż P9 jest o 1000 procent wyższa, niż sprzedaż P8, zaś w Wielkiej Brytanii - o ponad 300 proc.

- Niezwykła popularność serii P9 wśród użytkowników, pokazuje, że konsumenci coraz częściej szukają wysokiej klasy urządzeń z segmentu premium. Wprowadzając Huawei P9, odpowiedzieliśmy na jeden 

z głównych trendów w wykorzystaniu urządzeń mobilnych – możliwość wykonywania profesjonalnych fotografii smartfonem - mówi Derek Yu, Dyrektor Zarządzający Consumer BG w Polsce.

Huawei jest globalnie trzecim największym producentem urządzeń wg raportu Strategy Analytics and International Data Corporation (IDC). W pierwszym kwartale tego roku firma sprzedała ponad 28,3 mln sztuk urządzeń i osiągnęła 64 proc. wzrost w stosunku do ubiegłego roku. Na polskim rynku udział Huawei wzrósł o 833 proc. 

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej