Strona główna / Na czasie / Bezpieczeństwo w standardzie dla miliona stron www klientów OVH
niedziela 07 sierpień 2016 | Redakcja
Bezpieczeństwo w standardzie dla miliona stron www klientów OVH
OVH wprowadza jako standard certyfikaty SSL dla wszystkich swoich klientów korzystających z usługi hostingu. Pozwoli to zapewnić jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa dla ponad miliona stron www klientów firmy.
Tagi: ovh, ssl, hosting,

Proces uruchomienia nowej funkcjonalności został w pełni zautomatyzowany i nie wymaga od użytkowników wiedzy technicznej czy też dodatkowych opłat.

ertyfikaty SSL zostały wdrożone bezpłatnie u wszystkich klientów OVH korzystających z usługi hostingu www, dzięki czemu ich strony internetowe są obsługiwane przez bezpieczny protokół szyfrujący „HTTPS”. Usługa jest odnawiana automatycznie i nie wymaga ponownej aktywacji przez klienta.

„Strony internetowe naszych klientów stanowią ich kapitał biznesowy. Doskonale to rozumiemy, dlatego bezpieczeństwo zgromadzonych na nich zasobów jest dla nas priorytetem. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że możemy przyczynić się do wzrostu bezpieczeństwa tak dużej liczby stron www. Dzięki zaangażowaniu w projekt Let’s Encrypt możemy wspólnie wyznaczać nowy standard ochrony prywatności, którego oczekują użytkownicy Internetu – mówi Robert Paszkiewicz, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w firmie OVH.

Firma OVH jest platynowym sponsorem Let’s Encrypt, inicjatywy mającej na celu dostarczanie użytkownikom bezpłatnych certyfikatów SSL służących do szyfrowania komunikacji między użytkownikiem oglądającym stronę internetową, a serwerem, na którym jest ona zamieszczona. Ochrona serwisów internetowych za pomocą protokołu HTTPS to obecnie konieczność. Pozwala m.in. na ochronę przed atakami ze strony cyberprzestępców, a także zabezpiecza przed utratą cennych danych. Ponadto właściciele portali zyskują wiarygodność w oczach użytkowników, którzy coraz częściej zwracają uwagę na bezpieczeństwo wykorzystanego protokołu szyfrowania.

Według statystyk udostępnionych przez Let’s Encrypt[i], ilość wydanych przez tę organizację certyfikatów SSL od czasu oficjalnej premiery 3 grudnia 2015 r. przekroczyła w czerwcu br. 5 milionów, z czego aż 3.8 miliona jest nadal aktywnych[ii]. W chwili startu projektu (grudzień 2015) średnio 39,5% uruchomień stron www odbywało się za pomocą protokołu HTTPS, w kwietniu 2016 było to już 43%, a czerwcu 2016 r. około 45%. To oznacza, że w 2016 r. należy spodziewać się, że średnio 50% uruchomień wszystkich stron www będzie odbywało się za pomocą protokołu HTTPS.

Co ważne, korzystanie z bezpiecznych certyfikatów SSL nie wymaga od klienta specjalistycznej wiedzy technicznej, a instalacja i odnowienie usługi odbywa się automatycznie. Poza wyższym poziomem bezpieczeństwa, zaletą wdrożenia protokołu HTTPS jest poprawa pozycjonowania strony internetowej w wyszukiwarce Google, która ustala kolejność wyświetleń, czy wręcz możliwość znalezienia się w wynikach wyszukiwania, m.in. na podstawie sprawdzenia, czy dana strona internetowa jest wyposażona w certyfikat SSL.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej