czwartek 15 maj 2008 | Elżbieta Kot

EXATEL nowym operatorem TelAreny

Na TelArenie – usłudze w ramach platformy telekomunikacyjnej FreecoNet– pojawił się kolejnyoperator. Jest nim EXATEL, który zaczął rywalizować o obsługę połączeń użytkowników FreecoNet, a dodatkowo wzbogacił ofertę platformy o 11 nowych stref numeracyjnych.

Wszyscy użytkownicy FreecoNet rozmawiają między sobą za darmo, natomiast o połączenia na numery spoza platformy rywalizują - w ramach usługi TelArena – znani i niezależni operatorzy, których obecnie jest już sześciu. Są nimi: Crowley, Deutsche Telekom, EuroTelekom, EXATEL, GTS Energis i Netia. Zgodnie z ideą TelAreny, połączenie obsługuje zawsze ten z operatorów, który ma najniższą stawkę w danym kierunku. EXATEL zaproponował użytkownikom FreecoNet konkurencyjne stawki połączeń na kierunki krajowe i zagraniczne (od 5 groszy brutto za minutę), a dodatkowo poszerzył ofertę dostępnych we FreecoNet stref numeracyjnych o 11 nowych.

„Dzięki pojawieniu się operatora EXATEL na TelArenie, już teraz oferujemy numery stacjonarne z aż 44 stref numeracyjnych, podczas gdy zdecydowana większość pozostałych usługodawców telefonii internetowej udostępnia numery z kilku czy najwyżej kilkunastu najważniejszych stref. Dzięki FreecoNet, osoby niemal z całej Polski mogą mieć numer telefonu z własnej strefy numeracyjnej i cieszyć się dodatkowo z rozmów za darmo lub po groszowych stawkach, przy zachowaniu najwyższej jakości rozmów, gwarantowanej przez największych i niezależnych operatorów TelAreny” - mówi Jan Wyrwiński, Kierownik Projektu FreecoNet.

EXATEL za pośrednictwem TelAreny oferuje również połączenia na numery INFO 0-80x. Usługa przeznaczona jest dla tych firm, które są zainteresowane stworzeniem własnej infolinii. Niebawem EXATEL zaproponuje we FreecoNet m.in. obsługę połączeń alarmowych z funkcją geolokalizacji po adresie IP (taką możliwość będzie miał również GTS Energis).

EXATEL jest jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania i usługi teleinformatyczne - głosowe, internetowe, transmisji danych, a także hosting i kolokację. Ponad 15-letnie doświadczenie firmy na rynku, szerokie kompetencje oraz rozwinięta infrastruktura techniczna w postaci nowoczesnej sieci światłowodów o długości ponad 19 tysięcy kilometrów gwarantują najwyższą jakość świadczonych usług oraz bezpieczeństwo biznesu.

FreecoNet 2.0 to platforma telekomunikacyjna dla użytkowników indywidualnych i małych firm, która integruje rozwiązania wielu operatorów i dostępne na rynku technologie telekomunikacyjne (VoIP, PSTN, GSM).

FreecoNet umożliwia darmowe rozmowy telefoniczne pomiędzy abonentami różnych operatorów, jeśli tylko zarejestrowali oni swoje numery telefonów we FreecoNet. Najniższe stawki przy połączeniach na numery spoza platformy gwarantuje TelArena – innowacyjny moduł FreecoNet. Na TelArenie kilku niezależnych operatorów rywalizuje ceną o obsługę każdego połączenia i zawsze wygrywa ten, który zapewnia najniższą stawkę w danym kierunku.

FreecoNet to również inne, zaawansowane rozwiązania: zestaw innowacyjnych usług dodanych dla biznesu (m.in. IVR, CallCenter) oraz FreecoNet Mobile dla telefonów komórkowych.