Strona główna / Na czasie / Dane z backupu w 15 minut? Pewna firma rozdaje zegarki niedowiarkom
niedziela 30 październik 2016 | Robert Kamiński
Dane z backupu w 15 minut? Pewna firma rozdaje zegarki niedowiarkom
Czy można odzyskać z backupu kilka terabajtów danych w kwadrans? Chociaż polscy użytkownicy mają tę możliwość już od 4 lat, to dla części sceptyków wciąż pozostaje ona "marketingową bajką".
Tagi: backup, smartwatch,

Być może już niedługo, bo dostawca technologii szybkiego przywracania zamierza udowodnić, że naprawdę działa ona jak w zegarku. W tym celu za symboliczną złotówkę netto oferuje klientom smartwatche Samsung Gear S2, na których sami mogą zmierzyć czas przywracania danych jego rozwiązaniem. 

Odwieczne pytanie z pogranicza księgowości i psychologii stresu: ile realnie kosztuje firmę przestój (tu wpisz czas) w pracy działu IT? Bez pytań pomocniczych - np. o dzienne obroty firmy i liczbę stanowisk dotkniętych przestojem - udzielenie prawidłowej odpowiedzi jest niemożliwe. Liczenie potencjalnych strat pociąga jednak tak wiele osób, że w sieci znajdziemy nawet tzw. kalkulatory downtime'u. Po wpisaniu kilku informacji obliczą nam z grubsza koszty wymuszonej pauzy w pracy. Pytanie nr 2: ile najkrócej trwa taki przestój? Jeśli wierzyć twórcom tych kalkulatorów - co najmniej 1 godzinę, przy czym realnie powrót do pracy w ciągu 60 minut jest wariantem najbardziej optymistycznym. Zwłaszcza, jeśli na naprawę niesprawnej bazy danych administrator bukuje w kalendarzu "wtorek i noc z wtorku na środę". 

Firma ANZENA przypomina, że pierwsze minuty - a dokładnie pierwszy kwadrans - po awarii mogą wyglądać zupełnie inaczej. Tyle wystarczy, by technologią HeadStart Restore dostępną w rozwiązaniach StorageCraft ShadowProtect SPX przywrócić z backupu nawet kilka TB danych i zakończyć awarię. W kontekście godzin, dni, a czasem tygodni jako miar czasu od lat kojarzonych z przestojami 15 minut pauzy w pracy może wyglądać na "za dobre, by było prawdziwe". Polski dostawca rozwiązań StorageCraft jest tego świadom, dlatego zachęca klientów do samodzielnego zmierzenia czasu przywracania backupu. Najlepiej smartwatchem Samsung Gear S2, dostępnym jako dodatek do licencji rozwiązania StorageCraft ShadowProtect SPX w ramach akcji "Backup z Bonusem". Prócz zegarka do zdobycia są też czytnik ebooków Kindle 8 i telefon Lenovo Moto X Style. Szczegóły akcji można przeczytać na stronie organizatora (http://www.anzena.pl/backup-z-bonusem). Promocja trwa do 31 grudnia 2016 roku. 

Cele inicjatywy? Przekonanie dyrektorów i administratorów do usunięcia kalkulatorów downtime'u z ulubionych zakładek przeglądarki. A jeśli są do nich mocno przywiązani - niech znajdą taki, w którym czas przestoju można podawać nie w dobach czy godzinach, ale w minutach. 

Anzena

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej