Strona główna / Na czasie / OPTeam zmierza na zachód
piątek 04 listopad 2016 | Robert Kamiński
OPTeam zmierza na zachód
OPTeam zapowiada nowe produkty i usługi w obszarze e-commerce, oraz ekspansję na zachód.

OPTeam SA działa na polskim rynku IT od 1988 roku, zaś od 2010 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Ponad 25 letni okres działalności firmy przełożył się na realizację wielu projektów informatycznych dla uczelni, przedsiębiorstw i instytucji publicznych.

Po okresie zmian wewnętrznych OPTeam – wskazuje na  nowe kierunki rozwoju na rynku IT. Jednym z głównych elementów planowanej strategii jest ekspansja na rynki zagraniczne. Kolejny aspekt to rozwój produktów i usług w obszarze eCommerce, który zakłada digitalizacje kluczowych procesów klienta biznesowego. OPTeam S.A. planuje również rozbudowę wiodących obszarów obecnej działalności zakładając rozwój takich usług i produktów jak m.in. systemy wykorzystujące karty elektroniczne, infrastruktura IT, systemy ERP, e-usługi dla uczelni i administracji publicznej.

Jak podkreśla Janusz Bober, Przewodniczący Rady Nadzorczej OPTeam S.A. – Jesteśmy dumni z aktywności i zmian jakie spółka podjęła w ostatnich latach. Chcemy jednak rozwijać się dalej i wejść na wyższy poziom, zarówno pod względem skali naszego biznesu, jak i innowacyjności oferty. Chcielibyśmy, aby w najbliższych latach OPTeam rozszerzył swoją działalność na rynku IT przede wszystkim w zakresie outsourcingu IT na rynkach zagranicznych oraz eCommerce. Kluczowym elementem pozostaje dalszy rozwój dotychczasowych produktów firmy, które stanowią jej silną stronę. Istotny element to również efekt synergii biznesowej, którą uzyskujemy z tytułu współpracy z Polskimi ePłatnościami.

Konsekwentny rozwój  oferty i współpraca z Polskimi ePłatnościami

Obecnie aż 130 polskich uczelni wdrożyło aplikacje oferowane przez OPTeam a liczba wydanych kart elektronicznych przekroczyła 3 mln. W kontekście aktualnej oferty OPTeam planuje utrzymanie i dalszy rozwój produktów w kluczowych obszarach. Poza systemami kartowymi oraz e-usługami dla uczelni i administracji publicznej OPTeam stawia również na rozwój tak kluczowych na rynku IT usług jak technologia z zakresu bezpieczeństwa i ochrona danych oraz infrastruktura IT.  Spółka wspierać będzie również dalszy rozwój Polskich ePłatności w zakresie budowania przez PeP pozycji lidera w zakresie dynamiki wzrostów na rynku płatności elektronicznych. 

Nowy Wiceprezes Zarządu oraz Dyrektor Zarządzający OPTeam Radosław Bednarski

W realizacji nowej strategii spółce ma pomóc nowy Wiceprezes Zarządu oraz Dyrektor Zarządzający Radosław Bednarski, który opteam
pełnił szereg funkcji menadżerskich wyższego szczebla w firmach takich jak RR Donnelley, Sygnity S.A. czy też KMPG. 

Planowana zmiana zakłada poszerzenie oferty technologicznej, uelastycznienie jej a tym samym możliwość udzielania odpowiedzi na dynamicznie zmieniające się potrzeby otoczenia rynkowego. Co więcej wejście na stale rozwijający się rynek e-commerce oraz rozszerzenie oferty outsourcingu usług IT zakłada stworzenie specjalizacji oraz utrzymanie najwyższej jakości świadczonych usług.– zauważa Radosław Bednarski, Wiceprezes Zarządu.

Jak podkreśla Wacław Szary, Prezes Zarządu Spółki OPTeam - Jestem przekonany, że nowe obszary, które chcemy uruchomić będą stanowić wartościowe wsparcie dla skutecznej realizacji planów rozwojowych spółki.

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej