Strona główna / Na czasie / Praca ze smartfona
piątek 11 listopad 2016 | Robert Kamiński
Praca ze smartfona
Jobsquare to nowatorskie narzędzie ułatwiające rekrutację w zawodach nie wymagających dużego doświadczenia, skierowane głównie do młodych ludzi. Misją Jobsquare jest pomoc w znalezieniu pierwszej pracy, a firmom – ułatwienie dotarcia do młodego pokolenia pracowników za pośrednictwem narzędzi, które są dla nich atrakcyjne.

Smartfonowa rewolucja w szukaniu pracy

Jobsquare to innowacyjna na skalę światową aplikacja mobilna, pozwalająca szybko i łatwo znaleźć pracę lub pracownika. Skierowana jest przede wszystkich do młodych ludzi, szukających pracy tymczasowej. Jednocześnie Jobsquare to ciekawa propozycja dla pracodawców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, którzy dotąd musieli polegać na czasochłonnej rekrutacji przez ogłoszenia w prasie i internecie, które często nie trafiają do grupy docelowej.

Zasada działania Jobsquare jest prosta, nawiązuje do sprawdzonych wzorców Tindera czy Ubera, choć przenosi je na zupełnie nowy rynek. Pracownik tworzy profil, w którym może opisać swoje preferencje zawodowe, doświadczenie czy oczekiwania finansowe. Z kolei pracodawca na swoim profilu zamieszcza informacje o ofertach pracy. Pracownicy mogą następnie przeglądać w aplikacji propozycje zatrudnienia zgodne z ich preferencjami, a pracodawcy – kandydatów pasujących do oferty. Jeżeli obie strony zadeklarują podczas przeglądania chęć współpracy, aplikacja umożliwia natychmiastowy kontakt na wewnętrznym czacie.

Jobsquare pozwala korzystać pracownikom oraz pracodawcom z tej formy zatrudnienia w zasadzie od ręki i bez kosztów. Tym bardziej, że w Polsce działa zaledwie 5 tys. agencji pracy, a komórkę ma każdy pracodawca i student – szacuje Marcin Fiedziukiewicz, jeden z twórców aplikacji. – Chcemy, żeby Jobsquare stał się kieszonkową agencją pracy w telefonie – dodaje.

Dotychczasowe wyniki są bardzo obiecujące i potwierdzają, że test rynkowy Jobsquare w naszym kraju zakończył się sukcesem. Aplikacja działa od marca 2016 roku, na razie wyłącznie na smartfony z systemem Android. Mimo to, spółka ma już ok. 1000 klientów - pracodawców oraz ok. 20 tysięcy profili pracowników.

Obecnie mamy w Polsce do czynienia wyraźnie z rynkiem pracownika. Brakuje ludzi do pracy w wielu zawodach, stąd napływ pracowników z krajów ościennych. Jednocześnie w grupie wiekowej do 25 lat bezrobocie w Polsce jest wysokie i wynosi 21%. Wejście na rynek pracy jest dla młodych problemem, a pracodawcy często nie potrafią dotrzeć do tej grupy pracowników. Jobsquare świetnie wpisuje się w typowy dla młodych sposób szybkiego i sprawnego działania poprzez aplikację, z użyciem urządzenia mobilnego, z którym młodzi ludzie właściwie się dziś nie rozstają. Wierzymy, że Jobsquare zmienia status quo na rynku pracy tymczasowej i doskonale odpowiada na jego potrzeby – przekonuje Maciej Balsewicz, prezes bValue.vc.

Inwestycja w rozwój

Zgodnie ze strategią bValue.vc, inwestycja nie ograniczy się do zapewnienia finansowania. Równie ważne jest silne wsparcie merytoryczne i doradcze ze strony zespołu funduszu oraz dostęp do sieci kontaktów biznesowych. Warto podkreślić, że wśród przedsiębiorców i ekspertów tworzących zespół bValue.vc, znajdują się Tomasz Misiak i Tomasz Hanczarek, współtwórcy Work Service SA, lidera na rynku usług personalnych w Europe Środkowo-Wschodniej.

Wsparcie ze strony funduszu bValue.vc pomoże Jobsquare urzeczywistnić ambitne plany, zakładające wdrożenie wersji aplikacji na system iOS oraz dalszy szybki rozwój na rynku polskim i ekspansję zagraniczną. Realizacja tych zamierzeń jest dość zaawansowana – już w styczniu 2017 roku ruszą pierwsze testy Jobsquare na rynku amerykańskim. bValue.vc zapowiada przy tym, że możliwości rozwoju Jobsquare są jeszcze większe.  

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej