Strona główna / Na czasie / Nokia już tu jest!
wtorek 06 czerwiec 2017 | Robert Kamiński
Nokia już tu jest!
Po nostalgicznym powrocie legendarnej Nokia 3310, na nasz rynek trafiły nowe smartfony Nokia 3/5/6. 20 maja ruszyła sprzedaż "trójki", w kolejnych następujących po sobie tygodniach na rynek trafi Nokia 5 i 6.
Tagi: nokia, hmd, Nokia 6, android,

Nokia po okresie karencji i rozstaniu z Microsoft powraca na rynek smartfonów - tym razem wyposażonych w system Android. Nowe smartfony celują w średnią półkę cenową, zaś kluczowymi atutami ma być jakość wykonania i "czysty" Android Nougat 7.1. 

W istocie zarówno Nokia 5 jak i model 6 są w stanie konkurować pod tym względem z segmentem premium. Jedną z największych zalet tego urządzenia jest fakt, że jego obudowa została wykonana z aluminium. Jednobryłowa konstrukcja połączona z zaokrąglonym szkłem na froncie robi naprawdę dobre wrażenie. Za wydajność słuchawki odpowiada procesor Qualcomm Snapdragon 430, wspomagany przez 3 GB pamięci RAM. Z tyłu obudowy znajdziemy aparat o 16-megapikselowej matrycy. Jednostka posiada przysłonę f/2.0 i wspomagającą przy słabszym świetle diodę LED.
System pozbawiony bloatware i dodatków operatorskich bez wątpienia pozytywnie wpłynie na płynność działania, a co najważniejsze daje gwarancję natychmiastowych aktualizacji bezpieczeństwa i kolejnych wersji Androida. 

Ceny w sieci X-Kom to odpowiednio:

Nokia 3: 699 zł

Nokia 5: 949 zł

Nokia 6: 1149 zł

nokia 6, hmd

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej