Strona główna / Na czasie / Rozwiązania smart home w NTT System
czwartek 07 wrzesień 2017 | Redakcja
Rozwiązania smart home w NTT System
W ofercie NTT System znajduje się Bluebolt – system przeznaczony dla osiedli mieszkaniowych i biurowców. Podstawową funkcją systemu jest umożliwienie dostępu do części wspólnych budynku, osiedla lub biura poprzez smartfona.

 - Zamiast popularnych kart zbliżeniowych, pilotów, a przede wszystkim kodów dostępu, wystarczy że mieszkaniec lub inna osoba uprawniona – np. zaproszony w danym dniu gość czy umówiony fachowiec –  mając smartfon w kieszeni zbliży się do drzwi wejściowych lub podjedzie do bramy garażu, a zostaną one otwarte  – tłumaczy Maciej Grabowski, Dział Technologii BTLP w NTT System. – Jedynym wymaganiem jest, aby były wyposażone w elektrozamek, do którego podłączymy nasze urządzenie bluetooth. Jesteśmy w stanie zintegrować się z każdym systemem domofonowym, jak również bardziej zaawansowanymi systemami kontroli dostępu. Bardzo istotne jest, że oprócz zasilania nie trzeba podłączać nic innego.

 Kontrola dostępu do budynku jest podstawową funkcjonalnością systemu i może zostać łatwo rozbudowana o moduły dzięki którym można uzyskać bieżący odczyt zużycia mediów na ekranie smartfona czy zainstalować rozbudowane funkcje smart home określone przez właścicieli mieszkań (np. zdalna kontrola  i regulacja temperatury, powiadomienia o pojawieniu się osób niepowołanych w mieszkaniu lub biurze i inne). Bluebolt jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym i dzięki temu może być instalowany zarówno w nowopowstających budynkach, jak również we wszystkich starszych obiektach.

  - W nasz system możemy nawet wyposażyć drzwi, do których nie jest poprowadzone napięcie, dzięki możliwemu zasilaniu bateryjnemu! To interesujące rozwiązanie dla istniejących budynków, gdzie prowadzenie dodatkowych kabli może być problematyczne – dodaje Maciej Grabowski.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej