Strona główna / Na czasie / Mio Moov 380 - nawigacja współpracująca z komórką
poniedziałek 09 czerwiec 2008 | Torsten Gustaffson
Mio Moov 380 - nawigacja współpracująca z komórką
Mio wprowadza na rynek najlżejszy, przenośny system nawigacyjny z funkcjami łączności. Nowy model jest przeznaczony dla profesjonalnych użytkowników, którzy chcą efektywnie zarządzać czasem. Przenośne urządzenie Mio wyróżnia się eleganckim wyglądem i obsługą kart SIM.

Jest to unikalne rozwiązanie, które całkowicie zmieni sposób nawigacji. Dzięki połączeniu GPRS można bezpośrednio z urządzenia prowadzić rozmowy telefoniczne oraz lokalnie wyszukiwać w Internecie najbardziej aktualne punkty POI przydatne podczas nawigacji.

Dla profesjonalnych użytkowników

Mio wprowadza do oferty najlżejsze przenośne urządzenie nawigacyjne z dostępem do sieci komórkowej. Jest ono przeznaczone dla profesjonalistów, którzy dużo podróżują i efektywnie zarządzają swoim czasem i nie mogą pozwolić sobie na utratę łączności w drodze. Model Moov 380 jest wyposażony w gniazdo kart SIM i oferuje pełen zestaw funkcji telefonicznych oraz transfer danych w sieci GPRS.  Nie trzeba już tracić czasu na synchronizację przez Bluetooth. Użytkownik może bez trudu dzwonić, wysyłać SMSy i łączyć się w drodze z Internetem. 

Idealne połączenie wyglądu i technologii

Cienka, lekka konstrukcja oraz płaski ekran dotykowy wyróżniają się elegancją, funkcjonalnością i estetykią Moov 380 to najcieńszy i najlżejszy na świecie przenośny nawigator z funkcjami łączności, płaskim ekranem dotykowym oraz wyjątkowo modnym wyglądem.         

Oprogramowanie MioMoreTM Desktop

MioMore™ Desktop to narzędzie, dzięki któremu Twoje urządzenie Mio zawsze będzie zawierać najbardziej aktualne dane. Podłącz Mio do komputera PC, aby zyskać dostęp do szeregu nowych możliwości, m.in.: najnowszych punktów POI, funkcji planowania podróży, raportów o przebiegu, zdjęć z geo-etykietami, a także opcji zakupu map, dzięki którym będziesz mógł odkryć jeszcze więcej świata.

Lokalne wyszukiwanie

Mio nawiązało współpracę z lokalnymi dostawcami treści, żeby zaoferować wspólne promocje w poszczególnych regionach oraz połączenie GPRS za stałą opłatą, mające na celu udostępnienie dynamicznych wyników wyszukiwania. Czegokolwiek szukasz, gdziekolwiek jesteś, zawsze trafisz dokładnie w dziesiątkę. Urządzenie inteligentnie planuje trasy z wieloma punktami pośrednimi, oferując jednocześnie funkcje podglądu/symulacji. 

Zaawansowana technologia SiRFInstantFixII™

Chcąc zapewnić użytkownikom najwyższy komfort korzystania z nawigacji, model Moov 380 jest wyposażony w najnowszą technologię firmy SiRF o nazwie SiRFInstantFixII™. Jest to niezależna odmiana oryginalnego rozwiązania SiRFInstantFix, które znacząco skraca czas uruchamiania urządzeń GPS i umożliwia lepszy odbiór sygnału GPS w „miejskiej dżungli”.  Technologia SiRFInstantFixII™ nie wymaga zewnętrznego podłączenia do komputera PC.

Samuel Wang, dyrektor generalny Mio Technology, powiedział: „Wprowadzając nowy samochodowy system nawigacyjny Mio Moov 380 z funkcjami łączności, Mio wnosi komfort korzystania z rozwiązań GPS na nowy poziom, udostępniając cenne i przydatne informacje za pomocą wbudowanego połączenia GPRS. Ten produkt jest także początkiem nowego partnerstwa biznesowego między Mio a operatorami telekomunikacyjnymi, które ma zachęcić większą liczbę użytkowników do odkrywania zalet stałego dostępu do informacji z poziomu przenośnych urządzeń nawigacyjnych.”

Mio Moov 380 trafi do sprzedaży na Tajwanie już w czerwcu, zaś w innych regionach w trzecim kwartale 2008 r.

Dane techniczne

Wyświetlacz

Dotykowy ekran ciekłokrystaliczny 4,3 cala

Rozdzielczość

480 x 242 pikseli (WQVGA)

Układ GPS

SiRFstarIII

Pamięć/ROM

1 GB

Pamięć/RAM

Minimum 64 MB

Pojemność akumulatora

1320 mAh, 3,5 do 4,0 godzin

Procesor

Samsung 2443—400Mhz

Wbudowany głośnik

Tak

TTS

W zależności od regionu

TMC

Nie

Wymiary (Sz x W x G)

129 mm x 78mm x 12.3mm

Waga

164 g

Funkcja SiRFInstantFixII

Tak

System operacyjny

Win CE .Net 5

Ułożenie wyświetlacza

Poziome

Bluetooth

Tak

Gniazdo karty SIM

Tak

USB

Tak

Mikrofon

Tak

Gniazdo słuchawkowe

Tak (2,5 mm)

Oprogramowanie nawigacyjne

MioMap 2008

Mio Technology powstała w maju 2002 roku, obecnie działa na Tajwanie, w Chinach, Europie, Ameryce Północnej, Australii, Japonii oraz Korei Południowej. Mio swoje produkty oferuje w ponad 47 krajach. Firma oferuje szeroką gamę mobilnych produktów do nawigacji, włączając systemy nawigacji samochodowej, handheldy, telefony GPS PDA oraz urządzenia GPS PDA. Obecnie Mio Technology jest liderem sprzedaży GPS w regionie Europy Środkowo – Wschodniej*.

* Wg danych z raportu Canalys 2007

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej