Strona główna / Na czasie / Pozycjonuj firmę w sieci
środa 11 czerwiec 2008 | Leon Ryż
Pozycjonuj firmę w sieci
Rozbudowany sposób prezentacji oraz usługa pozycjonowania w największych wyszukiwarkach internetowych dla zarejestrowanych firm - to najważniejsze wyróżniki nowego portalu promocyjnego Firmy.net. Portal jest adresowany sektora małych i średnich firm, których nie było  do tej pory w Internecie lub podmiotów, które nie widzą efektów swoich działań promocyjnych w sieci.
Tagi: internet, firma, msp, www,

Takie przedsiębiorstwa w Firmy.net znajdą wszystko, co jest potrzebne do prowadzenia kompleksowej promocji w Internecie i to w bardzo efektywny kosztowo sposób.

„Formuła działania Firmy.net przypomina nieco internetowy branżowy katalog firm. Jest to jednak zupełnie nowa generacja takiego katalogu. W tych tradycyjnych, informacje o firmach są ograniczone do minimum - nazwa firmy, branża, dane teleadresowe – co jest mało użyteczne dla ludzi i nieskuteczne dla biznesu. Firmy.net buduje swoją przewagę konkurencyjną na tym, iż w jednym miejscu łączy możliwość rozbudowanej prezentacji firmy i udostępnia im najskuteczniejsze obecnie narzędzie internetowej promocji – pozycjonowanie w internetowych wyszukiwarkach oraz w obrębie wyników wyszukiwania w portalu” - mówi Michał Kurczycki, przedstawiciel twórcy Firmy.net, szwajcarskiej firmy NNV AG, która podobne katalogi i giełdy branżowe prowadzi w całej Europie.

4 pakiety dla prezentacji swojej firmy

Każda firma, która chce zaprezentować się światu przez portal Firmy.net, ma do wyboru 4 pakiety o różnym stopniu oferowanych możliwości. Najbardziej rozbudowaną formą jest pakiet Business Gold, który pod względem funkcjonalności dorównuje możliwościom firmowej witryny internetowej, przy czym koszty jego utrzymania są dużo niższe. Tworzenie prezentacji firmy przy pomocy zaawansowanego kreatora, katalog produktów i usług, możliwość informowania o aktualnościach, statystyki odwiedzin, definiowanie obszarów działalności, opinie klientów i referencje kontrahentów, galerie zdjęć – to tylko niektóre z opcji dostępnych w ramach prezentacji. Dzięki nim, nawet małe przedsiębiorstwo może przy niewielkich nakładach finansowych, w sposób profesjonalny budować swój wizerunek w sieci.

Pozycjonowanie w wyszukiwarce

Najbardziej interesującą funkcją nowego portalu jest usługa pozycjonowania konkretnych firm i branż z katalogu w wyszukiwarkach internetowych. Dodatkowo firmy mogą się zdecydować na pozycjonowanie w obrębie wyników wyszukiwania w portalu Firmy.net.

Jak użyteczna jest ta usługa, pokazują badania SMG/KRC Poland oraz firmy Gemius z początku 2006 roku. Wedle nich aż 90% internautów przy wyszukiwaniu informacji korzysta z wyszukiwarek internetowych. Natomiast badania opublikowane w kwietniu 2006 roku przez eMarketer.com pokazują, że aż 81% użytkowników przegląda wyłącznie dwie pierwsze strony wyników wyszukiwania, a 75% z nich uznaje stronę znajdującą się na czele wyników wyszukiwania za bardziej wartościową i godną zaufania.

Użytkownicy Internetu – którzy odwiedzą prezentację konkretnej firmy w portalu Firmy.net zwabieni jej wysoką pozycją w wynikach wyszukiwania – mogą łatwo i szybko kontynuować swoje poszukiwania już w obrębie portalu. Umożliwia im to albo wyszukiwarka portalu, albo też mogą kliknąć na dane województwo, a potem wybrać interesującą ich branżę. Z wyszukaną firmą można się łatwo skontaktować za pomocą formularza kontaktowego albo poprzez udostępnione dane teleadresowe.

Geotagi

Z kolei osobistą wizytę w siedzibie firmy ułatwi funkcja geolokalizacji, która pozwala zobaczyć siedzibę firmy na mapie i zaplanować trasę dojazdu. Wpisom firm towarzyszą opinie klientów na ich temat i referencje kontrahentów, co ułatwia podjęcie decyzji o skorzystaniu lub nieskorzystaniu z usług konkretnego przedsiębiorstwa (może się ono do tych wpisów odnosić).

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej