Strona główna / Na czasie / Microsoft ma nowe (odświeżone) biuro
niedziela 22 wrzesień 2019 | Robert Kamiński
Microsoft ma nowe (odświeżone) biuro
Renowacja biura była dobrą okazją do zmniejszenia wynajmowanej powierzchni, przy jednoczesnym powiększeniu liczby miejsc pracy. Przy okazji Microsoft wdrożył najnowsze technologie, oczywiście głównie ze swego portfela rozwiązań.

Odnowione biuro ma przede wszystkim kojarzyć się z nowoczesnością, zacvhowując jednocześnie regionalny charakter oddziału firmy. Stąd liczne ściany zdobione są muralami nawiązującymi do polskich pionierów techniki. 

To właśnie murale z sylwetkami polskich naukowców i innowatorów, ale także prezentujące technologie Microsoft oraz polską naturę wypełniają warszawskie biuro firmy, które zmieniając swój wygląd podkreśla transformację kultury organizacji.

biuro MS

Odhumanizowane biuro przyszłości?

Duży nacisk położono na pracę grupową - jest to typowy open space z pustymi biurkami i szafkami do przechowywania prywatnych rzeczy. Każdego dnia można pracować w innym miejscu i w innym towarzystwie. Jak przekonują pracownicy Microsoft jest to znakomita metoda do pogłębiania relacji pomiędzy ludźmi z różnych zespołów. Do tego oczywiście Microsoft Teams do pracy grupowej na odległość, gdyż pracownicy mogą swobodnie decydować gdzie w danym momencie będą pracować, a mogą to robić oczywiśćie z dowolnego miejsca.

Dzięki Microsoft Teams na jednym wirtualnym spotkaniu mogą się spotykać cztery osoby, które mogą równocześnie widzieć się, rozmawiać, wprowadzać poprawki do współdzielonego dokumentu i wymieniać uwagi na czacie. Jednym kliknięciem mogą nagrywać cały przebieg tego spotkania, żeby później wrócić do ustaleń albo wdrożyć w temat inną osobę w zespole.

Przy okazji pracownicy Microsoft podkreślili znaczenie takich rozwiązań jak PowerApps umożliwiające tworzenie aplikacji osobom, które nie są programistami czy sztucznej inteligencji wspierającej systemy CRM.

Nowe biuro wpisuje się w obecnie panującą modę gorących biurek i "budek telefonicznych" zapewniających minimum prywatności co przekłada się na sterylne, bezosobowe przestrzenie. Trudno wykluczyć pozytywny wpływ tego typu rozwiązań na większą produktywność i obniżenie kosztów najmowanych powierzchni. Z drugiej jednak strony nie jedna osoba zatęskni za swoim "grajdołkiem" - zdjęciami pociech czy pluszowym misiem na biurku.

Zawsze jest jednak alternatywa - praca w domu, oczywiście dzięki nowoczesnym narzędziom...

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej