Strona główna / Na czasie / Cisco Kraków kontynuuje rozwój i rozszerza działalność o nowe, strategiczne funkcje
piątek 26 marzec 2021 | Redakcja
Cisco Kraków kontynuuje rozwój i rozszerza działalność o nowe, strategiczne funkcje
W krakowskim oddziale Cisco został otwarty dział wsparcia klientów Cisco AppDynamics z regionu EMEAR. Kluczowe obszary rozwoju Cisco Kraków to oprogramowanie, Customer Experience (CX) i bezpieczeństwo.
Tagi: cisco, kraków,

Cisco Global Services Center w Krakowie zwiększa zakres usług o inżynierię oprogramowania (ang. software engineering) dla klientów Cisco AppDynamics w regionie EMEAR. Stanowi to kolejny krok na drodze rozwoju Cisco w Krakowie.

Cisco otworzyło oddział w Krakowie 9 lat temu. Centrum świadczy usługi techniczne i biznesowe klientom, partnerom i pracownikom firmy w różnych obszarach, w tym: Customer Experience, finansów i operacji. Obecnie w Cisco Kraków pracuje ok. 2000 specjalistów.

 Cisco AppDynamics: Kraków zapewni wsparcie w zakresie inżynierii oprogramowania

W 2017 r. Cisco przejęło firmę AppDynamics, lidera w obszarze Application Performance Monitoring (APM), dostawcę kompletnej platformy umożliwiającej monitorowanie wydajności aplikacji. Dzięki tej akwizycji, klienci Cisco zyskali informacje w czasie rzeczywistym dotyczące działania aplikacji, procesów biznesowych i zachowań klientów. Na ich podstawie firmy mogą szybciej podejmować decyzje w coraz bardziej złożonym środowisku biznesowym, gdzie odpowiednie działanie aplikacji jest kluczowe dla sukcesu rynkowego.

Pandemia COVID-19 przyspieszyła projekty z zakresu cyfrowej transformacji. Aplikacje przestały być jednym z narzędzi wspierających biznes, a stały się kluczowym jego zasobem. Odpowiadają za to, w jaki sposób usługi są świadczone i konsumowane. Dzięki nim firmy tworzą relację pomiędzy marką i klientem.

Rolą zespołu wsparcia inżynierii oprogramowania AppDynamics w Krakowie jest dostarczanie klientom usług, które pomogą im z sukcesem wdrożyć i obsługiwać rozwiązania AppDynamics oraz zmaksymalizować zwrot z poczynionych inwestycji. Zespół współpracuje z inżynierami odpowiedzialnymi za oprogramowanie i infrastrukturę największych firm na świecie.

„Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pasji i zaangażowania, z jakimi osoby w krakowskim oddziale Cisco podchodzą do współpracy z klientami. Zbudowaliśmy tu już spory zespół, składający się głównie z inżynierów oprogramowania i mamy plany dalszego jego powiększania w ciągu najbliższego roku, zarówno w ramach istniejących zespołów, jak i poprzez tworzenie nowych stanowisk” – powiedział Nick Bogaty, VP oraz Chief Revenue & Customer Officer w AppDynamics.

Obszary strategiczne: rozwój oprogramowania, bezpieczeństwo i Customer Experience

Kraków już od dawna jest kluczowym miejscem w globalnej strategii rozwoju Cisco. W 2012 roku było to małe biuro, w którym pracowało 80 osób. Obecnie w Krakowie mieści się nowoczesny kampus zatrudniający 2000 osób, co czyni stolicę małopolski największym ośrodkiem usług Cisco w całym regionie EMEAR.

„Rozwój oprogramowania, Customer Experience i bezpieczeństwo to obszary priorytetowe dla Cisco, które mają również strategiczne znaczenie dla nas w Krakowie. Naszym celem jest dalszy rozwój zgodnie z kierunkiem, w którym transformuje się cała organizacja” – powiedział Ramon Tancinco, Dyrektor Cisco Global Services Center w Krakowie. „Rozbudowując oddział o nowe funkcje, cieszymy się, że będziemy mogli zatrudnić specjalistów z dziedziny inżynierii i biznesu, przyczyniając się jednocześnie do rozwoju polskiej gospodarki opartej na wiedzy. Jesteśmy zdeterminowani, aby w miarę rozwoju utrzymać dynamiczny charakter i inkluzywną kulturę organizacyjną naszego krakowskiego oddziału, ponieważ to właśnie na nich opiera się nasz sukces. Dzięki temu przez trzy lata z rzędu zajmowaliśmy pierwsze miejsce w rankingu Great Place to Work w Polsce”.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej