Strona główna / Na czasie / Rozmowy odkodowane – Billennium nagrywa podcasty o mniej znanej stronie IT
wtorek 18 maj 2021 | Robert Kamiński
Rozmowy odkodowane – Billennium nagrywa podcasty o mniej znanej stronie IT
IT jest postrzegane przez większość osób jako techniczna dziedzina, w której programiści kodują w Javie albo w innym języku, administratorzy konfigurują serwery, a testerzy szukają luk w aplikacji. Jednak za każdym udanym projektem stoją nie tylko umiejętności techniczne ludzi, ale także cały know-how, procesy i relacje wewnątrz organizacji.
Tagi: podcast, it,

Dzielenie się wiedzą i najlepszymi praktykami w budowaniu innowacyjnych i praktycznych rozwiązań IT to część DNA Billennium. W ostatnich latach firma powołała Billennium Inspiration Team, czyli zespół ekspertów, którzy aktywnie biorą udział w wydarzeniach branżowych takich jak konferencje czy meet-upy, przekazując swoją wiedzę techniczną oraz wieloletnie doświadczenie projektowe. Pracownicy spółki prowadzą także warsztaty „Akademia Wiedzy”, bloga, a także wykłady dla studentów na kierunkach informatycznych. W dobie pandemii Covid-19, Billennium poszukiwało nowej formy przekazu, która będzie dostosowana do aktualnych realiów i atrakcyjna zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z IT, jak i doświadczonych specjalistów. W ten sposób powstała idea podcastów pt. „Rozmowy odkodowane”.

W ramach naszych podcastów odkrywamy, odczarowujemy i upraszczamy IT. Informatyka przez wielu jest postrzegane jako dziedzina techniczna, więc wszyscy znamy role takie jak programista, tester, project manager czy Scrum master. W sieci funkcjonuje zresztą wiele różnych inicjatyw pozwalających poznać świat technologii od tej strony. Chcemy jednak przedstawić IT jakiego większość ludzi, zarówno pracownicy jak i osoby związane z IT, po prostu nie zna. Będziemy mówić o działach, procesach i wielu aspektach, których nie widać na pierwszy rzut oka, a są one podwalinami pod każdy udany projekt. To nasze know-how, nasze podejście do tego jak myślimy o swojej pracy, o budowaniu zespołów czy o relacjach.” - powiedział Tomasz Kot, pomysłodawca i prowadzący podcasty. Tomasz jest związany z IT od osiemnastu lat, a od ośmiu działa w polskim środowisku prelegentów, blogerów i influencerów IT. W Billennium pracuje na stanowisku Mobile Solutions Center Manager.

W pierwszym podcaście Tomasz Kot rozmawia z Łukaszem Adamskim, Scrum Masterem i Agile Coachem, na temat roli zaufania w budowaniu zespołów oraz relacji z klientem. W kolejnym odcinku, który pojawi się już w drugiej połowie maja, Andrzej Patyra, Head of Innovation w Billennium opowie o roli innowacji w IT. Jak zaznacza prowadzący, przyszłe tematy będą pochodziły także od słuchaczy audycji. Zaplanowane są rozmowy zarówno z pracownikami firmy jak i ekspertami z zewnątrz, także spoza branży IT.

Podcasty są dostępne na stronie https://podcast.billennium.com/ oraz za pośrednictwem platform Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.

Billennium

Podobne artykuły
  • Monitor dla grafika

    W odcinku poprzedzającym autor wskazał jakie zasady rządzą wyborem komputera dla grafik...
  • Więcej outsourcingu IT?

    Dla coraz większej liczby przedsiębiorstw wynajęcie ekspertów IT od innych wyspecjalizo...
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej