Strona główna / Na czasie / Komórki Gadu-Gadu blisko
piątek 29 sierpień 2008 | Cezary Tchorek-Helm
Komórki Gadu-Gadu blisko
Platforma MVNO będzie wdrażana w Polsce przez firmy Gadu-Gadu oraz Huawei Polska. To jedna z ważniejszych inwestycji w procesie uruchamiania usługi wirtualnego operatora telefonii komórkowej przez Gadu-Gadu.

Platforma technologiczna, którą dostarczy i wdroży Huawei, zawiera między innymi konwergentny system bilingowy. Pozwoli ona także na elastyczne i nowatorskie rozliczanie wszystkich usług płatnych spółki Gadu-Gadu.

„Jest to kluczowa umowa dla Gadu-Gadu z punktu widzenia projektu MVNO – mówi Krzysztof Szalwa z Zarządu Gadu-Gadu; planujemy wprowadzić usługę telefonii komórkowej na przełomie roku” – dodaje Szalwa.

Rozwiązanie Huawei spełnia wszystkie wymogi stawiane przez Gadu-Gadu, jest elastyczne, możliwe do wdrożenia w stosunkowo krótkim czasie. Firma Huawei ma także bogate doświadczenie przy wprowadzaniu podobnych rozwiązań.

GG zmierza do kompletu usług

Telefonia komórkowa spod znaku GG to kolejny krok w rozwoju spółki, która od lat specjalizuje się w tworzeniu i oferowaniu komunikacji i telekomunikacji. Gadu-Gadu jest już obecne na rynku telefonii internetowej VoIP, oferując połączenia telefoniczne przez Internet w komunikatorze Gadu-Gadu i w oparciu o usługę Gadu naGłos.

Huawei Technologies specjalizuje się w produkcji nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie urządzeń z branży telekomunikacyjnej oraz informatycznej, stosowanych przez ponad 300 operatorów z ponad 90 krajów.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej