poniedziałek 01 wrzesień 2008 | Cezary Tchorek-Helm

Office Live Workspace dostępne po polsku

Firma Microsoft poinformowała o udostępnieniu wersji beta usługi Microsoft Office Live Workspace w języku polskim oraz w czterech innych: holenderskim, włoskim, koreańskim i tradycyjnym chińskim, zwiększając tym samym do 10 łączną liczbę języków, w których ta usługa jest dostępna.

Wersja beta usługi Office Live Workspace stanowi bezpłatne, internetowe rozszerzenie pakietu Microsoft Office, które zapewnia użytkownikom dostęp do ich dokumentów online oraz pozwala udostępniać swoje prace innym. Wersja beta usługi Office Live Workspace była jedną z pierwszych pozycji w nowej ofercie usług online stanowiących urzeczywistnienie koncepcji połączenia oprogramowania z usługami zaprezentowanej ubiegłej jesieni przez firmę Microsoft.

„Dziś wprowadzamy na rynek wersję beta usługi Office Live Workspace w pięciu nowych językach, umożliwiając międzynarodowym klientom współpracę online w domu, w pracy i w szkole” ― powiedział Kirk Gregersen, dyrektor działu zarządzania produktami dla klientów indywidualnych i małych firm do pakietu Microsoft Office.

Obsługa strony internetowej po polsku

Obecnie, dzięki wprowadzeniu na rynek wersji beta usługi Office Live Workspace w polskim języku, klienci korzystający z tej usługi w Polsce mogą umieszczać pliki w sieci WWW, udostępniać je i współpracować z innymi osobami, korzystając z tej usługi w swoim rodzimym języku. Użytkownicy korzystający z usługi w języku angielskim, którzy będą chcieli przejść na nową wersję językową, będą mogli z łatwością przełączać się na preferowany język bez konieczności przenoszenia treści do nowego obszaru roboczego (Workspace). Ponadto usługa oferuje teraz nową, ulepszoną obsługę przeglądarki internetowej Firefox, a w tym „przycisk edycji” dokumentów pakietu Office oraz możliwość umieszczania w sieci WWW wielu plików za pomocą tej przeglądarki.

Po zarejestrowaniu się - użytkownicy mogą uzyskać natychmiastowy bezpłatny dostęp do tej usługi.

Dostęp z dowolnego miejsca do pakietu Microsoft Office

Klienci z całego świata przekonują się, że usługa Office Live Workspace pozwala łatwo i natychmiastowo udostępniać dokumenty. Użytkownicy korzystają z wersji beta tej usługi, aby śledzić stan zdrowia członków swojej rodziny i zawiadamiać o nim swoich bliskich oraz lekarzy, wymieniać koncepcje i wyniki dociekań w niewielkiej grupie duchownych czy też planować wesela lub spotkania rodzinne.

Usługa Office Live Workspace pozwala użytkownikom porządkować dokumenty i projekty w trybie online i pracować nad nimi z poziomu prawie każdego komputera. Użytkownicy mogą w trybie online zapisać w jednym miejscu ponad 1000 dokumentów* pakietu Microsoft Office oraz mieć do nich dostęp i udostępniać je przez sieć WWW. Moduł dodatkowy usługi Office Live do programów Microsoft PowerPoint, Excel i Word pozwala użytkownikom łatwo otwierać dokumenty zapisane w obszarze roboczym z poziomu pakietu Office i następnie jednym kliknięciem zapisać je ponownie w sieci WWW.

„Odkryliśmy, że użytkownicy najczęściej rozpoczynają pracę w programie Word lub Excel, a potem chcą zapisywać lub udostępniać dokumenty w sieci WWW” ― powiedział Gregersen. „Moduł dodatkowy usługi Office Live sprawia, że jest to wyjątkowo łatwe, gdyż użytkownik może zapisywać pliki bezpośrednio w swoim obszarze roboczym bez konieczności pamiętania długich adresów internetowych lub otwierania przeglądarki w celu załadowania jakiegoś pliku z komputera biurkowego”.

Użytkownicy mogą również przeglądać i komentować dokumenty w przeglądarce, a także tworzyć w sieci WWW proste listy i notatki. Firma planuje zakończyć testy wersji beta usługi w 2009 r.