Strona główna / Na czasie / Długo oczekiwana Nokia N96 w Polsce
piątek 19 wrzesień 2008 | Robert Kamiński
Długo oczekiwana Nokia N96 w Polsce
1 października do sprzedaży trafi długo oczekiwana Nokia N96. Ten prawdziwie mobilny komputer multimedialny to flagowy produkt ze znanej serii N. Obraz i dźwięk najwyższej jakości oraz szereg intrygujących funkcji dostarczą użytkownikom pełną gamę wyjątkowej rozrywki.

Już od 16 września br. klienci mogą składać zamówienia na www.nokia.pl/sklep oraz www.nokia.pl/N96-sklepy. Przez pierwsze dwa tygodnie października komputer multimedialny Nokia N96 będzie dostępny tylko w sklepach Nokia. Cena detaliczna modelu wynosi 2349 PLN.

Kieszonkowe kino

Innowacyjna konstrukcja rozsuwana w dwóch kierunkach powoduje, że nowe urządzenie z serii N przystosowane jest do oglądania plików wideo i mobilnej telewizji w dowolnym miejscu i czasie. Dzięki wyświetlaczowi o przekątnej 2,8 cala oraz wbudowanym głośnikom 3D każdy użytkownik będzie mógł poczuć się, jakby był w samym sercu akcji odtwarzanego filmu lub gry dostępnej za pośrednictwem platformy N-Gage. Wbudowana pamięć 16 GB z możliwością rozszerzenia do 24 GB przy wykorzystaniu karty microSD umożliwia przechowywanie nawet 40 godzin nagrań wideo.

WLAN i HSDPA

Dzięki szybkiej łączności USB 2.0, WLAN i HSDPA można jeszcze sprawniej przesyłać i wyświetlać filmy. N96 obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty wideo, takie jak MPEG-4, Real Video i Flash Video. Ponadto N96 obsługuje technologię DVB-H, co oznacza możliwość oglądania telewizji na żywo przy użyciu automatycznie aktualizowanego przewodnika po programach.

Wiadomości, ulubiony serial, czy ciekawy film można pobrać przy pomocy aplikacji Nokia Video Center, która współpracuje z popularnymi serwisami YouTube, Reuters i Sony Pictures. Oglądanie filmów przy pomocy N96 jest niezwykle komfortowe, posiada on bowiem praktyczną podpórkę. Wystarczy ustawić go na stoliku w trakcie podróży pociągiem, w kawiarni czy na lotnisku podczas oczekiwania na lot i wcisnąć „play”.

5 Mpix i 2 lampy LED

Nokia N96 otwiera także nieograniczone możliwości przed kreatywnymi użytkownikami najnowszych technologii. Wysokiej jakości kamera i aparat cyfrowy pozwalają wyobraźni zrealizować najbardziej oryginalne pomysły.

Rozdzielczość 5 Mpix w połączeniu z wysokiej klasy obiektywem Carl Zeiss oraz podwójną lampą błyskową, skonstruowaną w oparciu o technologię LED, sprawiają, że mamy do czynienia z pełni funkcjonalnym aparatem fotograficznym. Kamera wideo umożliwia natomiast zapis o jakości zbliżonej do formatu DVD przy prędkości 30 klatek na sekundę. Co więcej, dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS można oznaczać zdjęcia danymi geograficznymi, dzięki czemu zawsze wiadomo, gdzie zostały zrobione. Zdjęcia oraz filmy z łatwością można wysyłać do serwisów mobilnych takich jak np. Share on Ovi.

N96 muzyczna

Wielbiciele muzyki docenią wysoką jakość odtwarzacza oferowanego przez model N96 oraz jego muzyczną funkcjonalność. Aparat posiada klawisze multimedialne, złącze słuchawek 3,5 mm oraz wbudowane głośniki stereo z efektem trójwymiarowości. Użytkownicy mogą układać własne listy utworów i dzielić się nimi w sieci, a także pobierać nowe pliki muzyczne i całe listy przebojów. Radio z RDS wbudowane w urządzenie zapewni stały dostęp do ulubionych stacji, także internetowych.

Zawsze trafisz do celu

Z Nokia N96 zawsze trafisz do celu dzięki rozbudowanej i łatwej w obsłudze aplikacji Nokia Maps. Pieszo czy samochodem, nawigacja zainstalowana w multimedialnym komputerze N96, poda precyzyjne wskazówki dotyczące przebiegu trasy wzbogacone szczegółami dotyczącymi miast i intrygującymi widokami satelitarnymi.

Ciekawi świata z pewnością docenią możliwość zainstalowania w aparacie bogatych przewodników turystycznych wydawanych między innymi przez przez Lonely Planet czy Berlitz które pozwolą im odkryć wyjątkowe miejsca i nieznane zakątki. Zapalonym turystom z pewnością sprawi frajdę zapisywanie pokonanych tras oraz możliwość udostępniania ich w sieci.

Rozrywka bez granic

Dopełnieniem multimedialnych możliwości flagowego modelu Nokia z serii N jest Nokia Download - niezwykle pomocne oprogramowanie, które ułatwia pobieranie i instalację nowych, przydatnych w urządzeniu aplikacji.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej