Strona główna / Na czasie / Nowe iPody
piątek 26 wrzesień 2008 | Cezary Tchorek-Helm
Nowe iPody
Najnowsze modele iPodów nano oraz touch, zaprezentowane przez Apple 9 września są już dostępne dla polskich użytkowników. Od wczoraj można je kupić w salonach partnerów i resellerów firmy iSource.
Tagi: apple,

Najnowsze modele iPodów nano oraz touch, zaprezentowane przez Apple 9 września są już dostępne dla polskich użytkowników. Od wczoraj można je kupić w salonach partnerów i resellerów firmy iSource.

iPod nano 4 generacji zmienił wygląd i jest obecnie najcieńszym iPodem w historii. Zmieniony kształt obudowy zwężany na brzegach powoduje, że ten najpopularniejszy na świecie odtwarzacz multimedialny bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu dłoni.

nano w 8 kolorach

Nowe iPody nano są dostępne w dwóch wersjach: 8GB i 16GB, oraz w 8 nowych, intensywnych kolorach. Najnowszy iPod nano został wyposażony także w nowy interfejs użytkownika oraz akcelerometr. Dzięki tej znanej już z iPoda touch funkcji, iPod nano automatycznie przechodzi w tryb panoramiczny gdy obracamy go o 90 stopni, a włączenie trybu shuffle (wymieszanie utworów) wymaga jedynie delikatnego potrząśnięcia iPodem. Nowością w iPodzie nano 4 generacji jest także funkcja Genius, która pozwala za pomocą jednego kliknięcia tworzyć inteligentne playlisty, dopasowane do utworu, którego akurat słuchamy.

touch z Nike+

Na polski rynek Apple wprowadził także iPoda touch. Podobnie jak w przypadku swojego mniejszego brata zmianie uległ wygląd odtwarzacza. Druga generacja iPoda touch jest cieńsza, lżejsza i zgrabniejsza od pierwowzoru. Obok funkcji znanych z poprzedniego modelu takich jak akcelerometr, interfejs Multi touch czy 3,5 calowy wyświetlacz, najnowszy iPod touch został dodatkowo wyposażony w głośnik oraz wbudowaną aplikację i sensor Nike+, które zmieniają iPoda w wirtualnego trenera.

Genius w iTunes

Drobnych zmian doczekały się ponadto 2 pozostałe iPody. iPod classic będzie teraz dostępny tylko w jednej wersji, z wbudowanym dyskiem o pojemności 120GB. iPod shuffle zmienił barwy. Do klasycznej srebrnej wersji shuffle, która nie uległa zmianie, dołączyły teraz iPody shuffle w kolorach niebieskim, zielonym, czerwonym i różowym.

Na konferencji Steve Jobs zaprezentował także 8 wersję programu iTunes. Najnowszy iTunes został, podobnie jak iPody, wyposażony w funkcję Genius. Modyfikacjom uległ też interfejs służący do przeglądania utworów. Nowy widok, zwany siatką pozwoli na lepsze zarządzanie domową biblioteką multimediów.

Ceny

iPod nano 4 generacji będzie kosztował 539 zł w wersji 8GB oraz 699 zł w wersji 16GB. Natomiast cena nowego iPoda touch będzie oscylować od 829 zł za model o pojemności 8GB do 1049 zł za 16GB i 1399 zł za iPoda touch 32GB.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej