Strona główna / Na czasie / IT na rzecz Paraolimpiady Pekin 2008
środa 08 październik 2008 | Grzegorz Brzechalski
IT na rzecz Paraolimpiady Pekin 2008
Atos Origin - dostawca usług IT, oraz partner Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (IPC) ogłosił zakończenie sukcesem prac wdrożeniowych systemu informatycznego na rzecz Paraolimpiady Pekin 2008.
Tagi: internet,

Paraolimpiada w Pekinie miała miejsce od 6 do 17 września 2008 roku.  Prawie 4000 sportowców reprezentujących 147 krajów wzięło udział w 20 dyscyplinach sportowych. Impreza przyciągnęła w sumie 5600 przedstawicieli mediów i ponad 1, 9 mln widzów. Jej zorganizowanie było możliwe dzięki wsparciu i pracy ponad 110.000 osób personelu oraz  30.000 wolontariuszy.

Paraolimpiada informatycznie

Atos Origin, partner technologiczny Igrzysk Paraolimpijskich zapewnił ich obsługę. Firma była odpowiedzialna za wszystkie aspekty sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania systemów operacyjnych. Począwszy od projektowania i budowania systemów, zarządzanie wszystkimi partnerami IT, aż do wprowadzenia krytycznej infrastruktury IT i sieci, włączając w to natychmiastową dystrybucję wyników rozgrywek.

Od chwili zakończenia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 24. sierpnia, zespół technologiczny pod kierownictwem Atos Origin obsługiwał 8700 urządzeń, zainstalował 130 serwerów oraz rozlokował 360 urządzeń z wynikami we wszystkich miejscach rozgrywek.

Chcielibyśmy, wyrazić nasze uznanie dla zespołu IT prowadzonego przez Atos Origin za sprawną obsługę Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie” - powiedział Philip Craven, przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego.

Igrzyska Paraolimpijskie w Pekinie w 2008 roku to kamień milowy w historii rozgrywek Paraolimpijskich. Po raz pierwszy wzięło w nich udział tak wielu sportowców, widzów i przedstawicieli mediów z całego świata” – dodał Craven.

Atos Origin bierze aktywny udział w Ruchu Paraolimpijskim od 2002 roku. Firma była partnerem technologicznym Igrzysk Paraolimpijskich w  2002, 2004, 2006 i 2008 roku.

W styczniu 2008 roku Atos Origin został Oficjalnym Partnerem IT Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

„Igrzyska Paraolimpijskie są światowej klasy wydarzeniem sportowym, a systemy do ich obsługi są tak samo skomplikowane, jak na Igrzyskach Olimpijskich. Standard jakości jaki wykorzystaliśmy  przy wdrażaniu systemu informatycznego był dokładnie taki sam” - powiedział Patrick Adiba, Wiceprezes Atos Origin.

Vancouver 2010

W związku z tym firma rozpoczęła przygotowania do Zimowej Paraolimpiady w Vancouver w 2010 roku. Wkrótce zostaną także podjęte pierwsze kroki w stronę przygotowań do Paraolimpiady w Londynie w 2012 roku.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej