Strona główna / Na czasie / Notebooki z dodatkowymi procesorami
sobota 08 listopad 2008 | Torsten Gustaffsson
Notebooki z dodatkowymi procesorami
Miniaturyzacja i mobilność jest kluczem do rynku komputerów przenośnych. Nie należy jednak zapominać jak ważne są procesory specjalnie przeznaczone do obsługi grafiki komputerowej. Uniwersalne procesory w przypadku takich notebooków muszą być wspomagane przez technologię specjalistyczną.

Dla najbardziej zaawansowanych rozwiązań graficznych specjalistyczny producent S3 Graphics wybrał produkty Fujitsu, w których zastosowano rozwiązanie Chrome 430 ULP (Ultra Low Power).

Medialnie

Użytkownicy będą mogli korzystać z najnowszych mediów HD dostępnych w Internecie i na płytach, a także z gier wymagających oprogramowanie DirectX 10.1, jak również ulepszeń stosowanych w grafice biznesowej, korzystających z połączonych sił S3 Graphics i technologii procesorowej Intel Centrino 2.

Grafika Chrome 430 ULP oparta jest na architekturze programowanych procesorów strumieni i silniku ChromotionHD, który ożywia grafikę 3D, oferując kinową jakość obrazu Hi-Def.

Pierwsze laptopy z oddzielnym procesorem graficznym

Modele Fujitsu to rodzina zwana LifeBook a w niej modele S6520, S6420 i FMV-BIBLO MG/B80N to pierwsze i najlżejsze notebooki (1,7kg) z oddzielnym procesorem graficznym. Chrome 430 ULP oparty na najbardziej energooszczędnej architekturze GPU na rynku wyróżnia się niższym poborem energii niż chipsety ze zintegrowaną grafiką (IGP). Umożliwia to elastyczność i wcześniej nieosiągalną oszczędność energii, przy doskonałej równowadze pomiędzy pobieraną mocą a wydajnością.

“Cienkie i lekkie urządzenia to kierunek rozwoju rynku notebooków PC, w miarę jak mobilność staje się coraz ważniejszym aspektem naszego życia” - powiedział Akira Nagahara, dyrektor generalny Fujitsu Limited.

"Nasze najnowsze modele MG wyposażyliśmy w energooszczędne GPU Chrome 430 ULP, ponieważ oferują najlepszy stosunek wydajności do wielkości i wagi spośród wszystkich mobilnych procesorów graficznych na rynku. Wynikiem współpracy Fujitsu i S3 jest wyjątkowo lekki produkt, dorównujący wydajnością większym notebookom i oferujący użytkownikom wyższą wydajność we współczesnych wizualnie bogatych aplikacjach.”

Technologia wyższej klasy wchodzi w sektor mini

Obserwujemy fundamentalną zmianę w sektorze komputerów mobilnych. Grafika średniej klasy zaczyna trafiać do coraz mniejszych notebooków. W tym sektorze zaś jedna z najważniejszych cech jest korzystny bilans mocy i proporcje jakie prezentuje sprzęt w relacji parametrów wydajności do zużywanej mocy.

Co oferuje technologia S3 Graphics Chrome 430 ULP

- Technologię oszczędzania baterii dla S3 Graphics, dzięki której użytkownik otrzymuje wydajność graficzną komputerów średniej klasy przy poborze energii niższym niż w przypadku procesorów graficznych zintegrowanych z chipsetem (IGP).

- Nowy silnik graficzny Microsoft DirectX 10.1, oferujący wydajność nawet o 50% wyższą niż poprzednia generacja procesów GPU klasy ULP.

- Kinowe wrażenia za pośrednictwem energooszczędnego GPU ze zintegrowaną obsługą audio i wideo, w tym silnikiem wideo ChromotionHD 2.0, przygotowanym specjalnie do obsługi treści HD

- Energooszczędną architektura PowerWise wykorzystująca opatentowane algorytmy i metody projektowania agresywnych sposobów oszczędzania energii na poziomie sprzętowym i programowym.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej