Strona główna / Na czasie / Pojemność nośników wymuszona technologią HD
wtorek 02 grudzień 2008 | Stan Praga/Z. Chrząstka
Pojemność nośników wymuszona technologią HD
Praktyka Internetu a szczególnie jakość HD zwiększa ciężar informatyczny plików. Powoduje to znaczące zwiększenie objętości plików będących w obrocie. To zaś z kolei wymusza na producentach zwiększanie pojemności nośników używanych do zapisu i przenoszenia plików.  

Verbatim ogłosił wprowadzenie na rynek pierwszych na świecie dwuwarstwowych dysków 8X DVD+R DL LightScribe. Dzięki największej dostępnej prędkości zapisu nośników DVD DL (8x) jednostronny dysk o pojemności 8,5 GB można zapełnić danymi w zaledwie 15 minut.

Łatwiej drukować

Nowe dwuwarstwowe nośniki LightScribe są w pełni kompatybilne z wyposażonymi w funkcję LightScribe napędami i duplikatorami oraz z najnowszym oprogramowaniem opracowanym przez Hewlett-Packard (HP). Dyski od strony etykiety pokryte są powłoką wykonaną w technologii LightScribe Media Version 1.2, która zapewnia lepszy kontrast wypalonych zdjęć, grafiki, rysunków i tekstu. Nadruk krótkiego napisu w układzie kolistym trwa trzy minuty, a zadrukowanie całej powierzchni dysku 20 minut. Nowe dyski DVD+R DL marki Verbatim gwarantują jakość i wygodę bezpośredniego wypalania etykiet technologią LightScribe bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania czy aktualizacji.

Z 4,7 do 8,5 GB

Dzięki dwóm zapisywalnym warstwom nowe jednostronne nośniki 8X DVD+R DL LightScribe marki Verbatim niemal podwajają pojemność oferowaną przez tradycyjne dyski DVD, zwiększając ją z 4,7 GB do 8,5 GB. Tak duża pojemność pozwoli firmom, autorom treści i innym użytkownikom przechować do 3,5 godzin materiału video w jakości DVD, około godziny materiału HD lub 8,5 GB danych bez konieczności odwracania dysku. Duża pojemność i ośmiokrotna prędkość zapisu sprawiają ponadto, że płyty są idealne do tworzenia kopii zapasowych i archiwizowania danych.

Obecnie większość głównych producentów napędów optycznych wyposaża swoje nagrywarki w technologię LightScribe Labeling. Wysoka zgodność nośników marki Verbatim daje użytkownikom pewność, że będą one kompatybilne z nowymi napędami i duplikatorami obsługującymi wiele formatów, w tym 8X DVD+R DL oraz z większością odtwarzaczy DVD.

Dyski dostępne są w opakowaniach typu jewel case po 5 sztuk za cenę 36 zł (sugerowana cena detaliczna).

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej