wtorek 16 grudzień 2008 | Cezary Tchorek-Helm

Mobilność w skali mini czyli netbook

Sektor najmniejszych komputerów mobilnych – netbooków – rozwija się bardzo dynamicznie. W najbliższym czasie ofertę rynkową zasili urządzenie dostarczane przez kolejnego gracza w sektorze - Lenovo. Jest to produkt z serii IdeaPad pozycjonowany w klasie ultra mobilnej.

Kolejny produkt Lenovo z rodziny IdeaPad, netbook IdeaPad S10e przeznaczony jest dla użytkowników mobilnych. Urządzenie z półki ultramobilne  łączy przenośność małego i lekkiego komputera PC (waga poniżej 1,2 kg) z wyważonym wzornictwem. Netbook Lenovo umożliwia korzystanie z Internetu oraz aktywne użytkowanie multimediów.

„Wprowadzając netbook IdeaPad S10e, Lenovo oferuje klientom indywidualnym i profesjonalistom poręczne, przenośne rozwiązanie komputerowe wyróżniające się atrakcyjnym wzornictwem i nowoczesnymi technologiami w przystępnej cenie” - powiedział wiceprezes Lenovo Vincent Fauquenot.

Wielu adresatów netbooka

Netbook Lenovo IdeaPad S10e został zaprojektowany jako lekki komputer przenośny  dla wielu kategorii użytkowników. Zainstalowana w netbooku technologia pozwala na korzystanie ze standardowych fukcjonalności i oprogramowania oraz bardziej złożonych opcji multimedialnych. Komunikacyjnie IdeaPad S10e obsługuje Internet a dzięki wbudowanej kamerce użytkownik może w prosty sposób tworzyć i przesyłać wiadomości wideo oraz korzystać z komunikatorów internetowych.

Intel Atom

Wprowadzony na polski rynek netbook Lenovo IdeaPad S10e jest wyposażony w energooszczędny procesor Intel Atom, 1024 MB pamięci RAM i 160 GB dysk twardy S-ATA. Komputer posiadający 10,2-calową matową matrycę LED działa w oparciu o system operacyjny Microsoft Windows XP Home PL. Netbook IdeaPad S10e zapewnia łączność dzięki rozwiązaniom Wi-Fi, Bluetooth i gniazdu ExpressCard 54. Urządzenie pozwala na ok. 2,5 godziny czasu pracy na bateriach.

Ceny i dostępność

Netbook Lenovo IdeaPad S10e jest dostępny w sprzedaży w sieci sklepów Media Markt w cenie 1399 zł brutto dla użytkownika końcowego (bez modemu łączności bezprzewodowej 3G na USB) oraz 1590 zł brutto dla użytkownika końcowego (z modemem łączności bezprzewodowej 3G na USB). Komputer objęty jest dwuletnią gwarancją. W pierwszym kwartale 2009 r. w sprzedaży będą dostępne modele netbooka IdeaPad S10e w kolorach białym i czarnym.