Strona główna / Na czasie / Blog komunikacji marketingowej
środa 14 styczeń 2009 | Grzegorz Miłkowski
Blog komunikacji marketingowej
Współczesny PR wykorzystuje blogi, które stały się platformami wykorzystywanymi w kampaniach. Specyficznym narzędziem jest temat domen internetowych i możliwości ich wykorzystania w marketingu, co m.in. warto odnotować w nowym projekcie blogu Grupy Adweb.

Grupa Adweb uruchomiła bloga komunikacji marketingowej - ADNEWS.PL. Projekt połączył blogi marek wchodzących w skład agencji, które funkcjonowały dotychczas jako osobne byty.

„W ciągu ostatniego roku struktury firmy uległy znacznej rozbudowie, zmieniła się również specyfika naszych działań dla klientów. Większości realizowanych obecnie projektów nie da się już zamknąć w ściśle określonych ramach jednego narzędzia marketingowego” – stwierdza Bartłomiej Juszczyk, CEO w Grupie Adweb.

Blog z synergią

ADNEWS.PL powstał w wyniku połączenia blogów Agencji Interaktywnej Adweb.pl, prowadzącego działania z zakresu pozycjonowania oraz reklamy kontekstowej Adseo.pl, oraz 2BE.PL, które zajmuje się domenami oraz hostingiem. W jego ramach utworzony został również dział „Public Relations”.

„ PR wkroczył już na dobre w sieciową rzeczywistość. Aby kampania wizerunkowa odniosła sukces, nie wolno ze swojej strategii wykreślać działań w Internecie. Mam nadzieję, że w ramach działu „Public Relations” na ADNEWS.PL uda nam się popełniać ciekawe teksty, pokazujące całe spektrum współczesnych działań PR-owych” – mówi Bartłomiej Juszczyk.

Współczesny marketing to przede wszystkim synergia działań. Dla przykładu, realizując serwis internetowy nie wolno zapominać o jego optymalizacji pod kątem pozycjonowania, a następnie o samym pozycjonowaniu. Do tego często dochodzą działania z zakresu ePR, a przy realizacji większych projektów, także konieczność przeprowadzenia tradycyjnego marketingu offline” – dodaje B. Juszczyk.

Ważne domeny

Zamiarem twórców jest również przybliżenie czytelnikom polskiego i światowego rynku domen internetowych oraz możliwości ich wykorzystania podczas kampanii marketingowych, gdyż temat ten – jak zauważa CEO Grupy Adweb – jest często niedoceniany przez marketerów w naszym kraju.

Przygotowywaniem publikacji na potrzeby bloga zajmą się pracujący w Grupie Adweb specjaliści, którzy na co dzień zajmują się realizowaniem projektów marketingowych z zakresu komunikacji wizerunkowej, marketingu szeptanego oraz SEO/SEM.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej