Strona główna / Na czasie / Monster wkroczył na polski rynek
wtorek 27 styczeń 2009 | Robert Kamiński
Monster wkroczył na polski rynek
Znalezienie dobrego pracownika nawet w czasach spowolnienia gospodarczego może stanowić spory problem. Znalezienie zaś dobrej pracy to również niemałe wyzwanie. Usprawnienie tego procesu obiecuje serwis MonsterPolska.pl wkraczający właśnie na polski rynek.
Tagi: praca, firma,

MonsterPolska.pl zgodnie z zapewnieniami szefa polskiego oddziału - Andrzeja Jakubczaka - ma ambicję zerwać z konwencją prostej  tablicy ogłoszeń, dostarczając dużo więcej niż tradycyjne serwisy tego typu. Dzięki zaawansowanym funkcjom i pseudo sztucznej inteligencji zamierza zmienić sposób pozyskiwania pracowników.

Co dla pracownika?

Osoba poszukująca pracy po założeniu w serwisie własnego konta ma do dyspozycji szereg użytecznych narzędzi.  Nie musi przeszukiwać całej bazy, gdyż na podstawie dokładnego profilu automatycznie dostanie najlepiej dopasowane oferty pracy. Co więcej może zaplanować własną ścieżkę kariery, a także porównać własne kwalifikacje ze średnią rynkową. Dzięki temu może zorientować się jakie umiejętności są szczególnie poszukiwane i które warto rozwijać.

Co dla pracodawcy?

Pracodawca ma do dyspozycji również dodatkowe narzędzia, które pozwalają określić dodatkowe cechy kandydata, oraz sporządzić swego rodzaju „ranking” potencjalnych pracowników. Może również liczyć na niestandardowe formy poszukiwania jak np. kampanie prowadzone w lokalnej rozgłośni radiowej. Zamieszczenie podstawowej oferty pracy to wydatek kilkuset złotych, co w konfrontacji z usługami head hunterów wydaje się atrakcyjne.

Monster wchodzi na konkurencyjny rynek i przyjdzie mu się zmierzyć z takimi graczami jak np. pracuj.pl. Jednak doświadczenie wyniesione z innych rynków i zaawansowane funkcje stanowią poważny atut. W skali globalnej Monster dysponuje 80 milionami ofert pracy, zaś dzienny przyrost to około 50 tysięcy. W Polsce zarejestrowane jest blisko 2000 ofert, głównie dla pracowników o wysokich kwalifikacjach.   Można jednak spodziewać się, że wraz ze zwiększeniem penetracji Internetu pojawią się oferty również dla osób o niższych kwalifikacjach.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej