Strona główna / Na czasie / Alkomat do iPoda
sobota 21 luty 2009 | Jan Petersen
Alkomat do iPoda
Wg statystyk policyjnych od stycznia do listopada 2008 po Polsce jeździło 154 tysiące pijanych kierowców. Osobisty alkomat podłączany do iPoda może pomóc w zmniejszeniu tego trendu.

iBreath to alkomat bijący rekordy popularności w USA, który sprawdza poziom alkoholu po podłączeniu go do iPoda – najpopularniejszego odtwarzacza mp3 na świecie. 

iPody coraz częściej pojawiają się w ofertach dilerów samochodowych jako opcjonalne wyposażenie do nowo kupowanych modeli. Doskonałym uzupełnieniem duetu samochód – iPod jest właśnie iBreath. Może on pomóc w podjęciu ważnej decyzji odnośnie tego czy po karnawałowej imprezie jechać własnym samochodem czy też lepiej zamówić taksówkę „ - mówi Paweł Martyniuk, Product Manager z iSource S.A.

Podłącz i dmuchaj


Alkomat  jest bardzo prosty w użyciu. Wystarczy podłączyć go do iPoda i dmuchać w niego przez około 5 sekund a potem odczekać kolejne 2 sekundy na wyświetlenie się rezultatu badania. Wynik podawany jest z dokładnością do jednej dziesiątej promila. Urządzenie ma wbudowany regulator czasowy (od 1 minuty do 8 godzin), za pomocą którego można ustawić przypomnienie o porze kolejnego testu. iBreath wyposażony jest także w transmiter FM, który umożliwia przeniesienie plików muzycznych z iPoda wprost do radia samochodowego.

„Biorąc pod uwagę to, że właśnie trwa karnawał i w związku z tym zwiększa się liczba okazji do aktywniejszego uczestnictwa w życiu towarzyskim, iBreath może okazać się bardzo przydatnym urządzeniem – mówi Paweł Martyniuk. – Dzięki temu urządzeniu w ciągu kilku sekund sprawdzimy czy jesteśmy w stanie samodzielnie prowadzić auto” – dodaje.

iBreath dostępny jest w cenie 269 zl netto.

Nowe iPody

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej