Strona główna / Na czasie / CeBIT 2009: NAVIGON przedstawia nawigację przyszłości
środa 04 marzec 2009 | Robert Kamiński
CeBIT 2009: NAVIGON przedstawia nawigację przyszłości
Podczas trwających właśnie międzynarodowych targów CeBIT, NAVIGON przedstawił swoje najnowsze urządzenia - nowa seria, obejmująca systemy od podstawowego NAVIGON 1300 do najwyższej klasy modelu NAVIGON 7310, jest głównym punktem prezentacji firmy na targach.
Tagi: navigon, nawigacja, gps,

Nawigacja, która rozumie dowolnie sformułowane zdania a podczas planowania trasy berze pod uwagę indywidualny styl kierowania samochodem - to tylko niektóre z atrakcji, które NAVIGON prezentuje podczas targów CeBIT 2009.

„Wraz z wprowadzeniem nowej serii systemów GPS, która będzie dostępna w sprzedaży już w drugim kwartale 2009 roku, przy całej innowacyjności i funkcjonalności systemów otwieramy nowy rozdział w historii usług nawigacji GPS – są nie tylko inteligentne i osobiste, ale wyznaczają też nowe standardy, tak w zakresie segmentu podstawowych systemów, jak i zaawansowanych urządzeń” - mówi Jörn Watzke, wiceprezes ds. produktów w firmie NAVIGON.

Jednym z kluczowych zadań nawigacji GPS jest proponowanie najlepszej możliwej trasy. Nowe modele zaprezentowane dodatkowo dostosowują rodzaj trasy do stylu jazdy użytkownika. Funkcja MyRoutes, w którą wyposażone są wszystkie nowe urządzenia NAVIGON sprawia, że nawigacja staje się naprawdę osobista.

NAVIGON MyRoutes: nawigacja z funkcją uczenia się

Planowanie trasy uwzględniające indywidualny styl prowadzenia samochodu, dzień tygodnia a nawet porę dnia jest teraz możliwe dzięki funkcji MyRoutes, którą NAVIGON jako pierwszy producent wprowadził do swoich nowych systemów nawigacyjnych. MyRoutes jest fabrycznie zainstalowana we wszystkich urządzeniach nowej serii, które firma prezentuje podczas targów CeBIT 2009. MyRoutes zawsze sugeruje kierowcy najlepszą możliwą trasę w oparciu o jego styl jazdy za pośrednictwem graficznego wskaźnika „MyRoute”. Co więcej, oprócz sugerowanej trasy system wyświetla jedną do dwóch alternatywnych tras. Są one wyświetlane na mapie i wyszczególnione na liście tras wraz z szacowaną godziną przyjazdu i trwania podróży. W ten sposób użytkownik korzystający z funkcji MyRoutes zawsze otrzymuje informację o najlepszej trasie dojazdu przy uwzględnieniu jego potrzeb, przy czym nadal zachowuje możliwość wyboru.

Już od pierwszego włączenia urządzenie nawigacyjne pobiera dane o indywidualnym stylu jazdy kierowcy i wykorzystuje je zamieniając domyślne ustawienia systemu. Funkcja MyRoutes uczy się na bieżąco i w ten sposób przystosowuje się do zachowań kierowcy.

Wszystkie nowe systemy są też wyposażone w opcję MyReport, dzięki której użytkownicy systemów NAVIGON mogą nie tylko korzystać z informacji zamieszczonych w systemie, ale także aktywnie uczestniczyć w ich aktualizacji, jeżeli zauważą nową drogę, nowe ograniczenie prędkości lub rondo, które nie jest uwzględnione na mapie. Aktualizacji takiej użytkownik może dokonać wprowadzając zmiany bezpośrednio do systemu, który potem przesyła je do firmy NAVIGON przy podłączaniu urządzenia do komputera i korzystaniu aplikacji NAVIGON Fresh.

Urządzenie najwyższej klasy - NAVIGON 7310, zostało wyposażone w nowy system rozpoznawania głosu Professional Voice Command*. Dzięki tej funkcji można kontrolować o wiele więcej niż tylko trasę i miejsce przeznaczenia. System pozwala obsługiwać takie funkcje, jak menu, regulacja głośności i odbieranie rozmów telefonicznych. Całkowitą nowością, która wyróżnia ten system nawigacji, jest rozumienie pełnych, dowolnie sformułowanych zdań, co pozwala użytkownikom zawsze trzymać ręce na kierownicy.

Nowości NAVIGON prezentowane na targach CeBIT 2009:

Twój pilot w trójwymiarowym formacie: NAVIGON 7310

NAVIGON 7310 wyposażony jest we wszystko, co niezbędne. Dodano system rozpoznawania głosu Professional Voice Command oraz Panorama View3D (wyświetlanie rzeźby terenu) i Landmark View3D* (wyświetlanie charakterystycznych dla danej okolicy obiektów). Kolejną atrakcyjną cechą systemu jest nowa funkcja City View3D*, która wyświetla realistyczny, trójwymiarowy obraz budynków w największych miastach Europy. Ponadto, następca urządzenia NAVIGON 7210, wyposażony jest we wszystkie funkcje ułatwiające nawigację i orientację w terenie, jak MyRoutes, MyReport, POI-Click, Reality View Pro (Rzeczywisty Wygląd Skrzyżowań), Lane Assistant Pro (Asystent Pasa Ruchu) i funkcję Real Roadsign Pro, która gwarantują bezpieczną jazdę dzięki realistycznym obrazom najważniejszych znaków drogowych dla danego odcinka drogi.

Inteligentny i osobisty: NAVIGON 4310 max i NAVIGON 4350 max

Już na pierwszy rzut oka widać, że stylowy NAVIGON 4310 max o chromowanej obudowie w formacie 16:9 z czarnym wykończeniem jest godnym następcą bestsellera NAVIGON 2110 max. Oprócz zaawansowanych funkcji, jak m.in. MyRoutes, MyReport, TMC Routing, Reality View Pro, ma także nową - POI-Click, która pozwala na wyświetlenie celów specjalnych na mapie i wybranie dowolnego z nich za jednym kliknięciem, po czym system wyświetla pełny adres wybranej lokalizacji, godziny otwarcia czy numery telefonów. Na życzenie użytkownika system poprowadzi go bezpośrednio do wybranego miejsca przeznaczenia. NAVIGON 4350 max wyposażony jest również w zestaw głośnomówiący Bluetooth, co stanowi idealne uzupełnienie telefonu komórkowego, łącznie z funkcją Spoken TMC*, informującej na głos o korkach na drodze, a także Text-to-Speech*, która odczytuje nazwy dróg i zjazdów z autostrad.

Nowy standard podstawowych systemów: NAVIGON 1300 i NAVIGON 2310

Także podstawowe modele NAVIGON 1300 i NAVIGON 2310 wyposażone są w inteligentne funkcje osobistej nawigacji, takie jak MyRoutes i POI-Click. System zapewnia większe bezpieczeństwo i łatwiejszą orientację dzięki udoskonalonej funkcji Lane Assistant Pro, która informuje o konieczności zajęcia odpowiedniego pasa ruchu z wyprzedzeniem do trzech, a nie jak dotąd do dwóch manewrów, a także dzięki funkcji Reality View Light (w urządzeniach NAVIGON 1300) lub Reality View Pro (w urządzeniach NAVIGON 2310), które czytelnie wyświetlają zjazdy z autostrad i skrzyżowań. Co więcej, NAVIGON 2310 wyposażony jest w ulepszoną funkcję TMC Routing, dzięki której, w przypadku korków na drodze, kierowca otrzymuje do wyboru inne trasy z aktualizacją czasu dojazdu oraz odległością pozostałą do miejsca przeznaczenia.

czytaj więcej: Navigon 7310

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej