Strona główna / Na czasie / HTC Touch HD - test subiektywny
piątek 20 marzec 2009 | Cezary Tchorek-Helm
HTC Touch HD - test subiektywny
Urządzenia sygnowane przez HTC opanowują coraz większy kawałek rynkowego tortu. HTC Touch HD zapowiada dalszą ekspansję. Wg ostatniego badania preferencji konsumenckich przeprowadzonego przez porównywarkę skapiec.pl, ostatni kwartał 2008 roku był z bardzo korzystny dla HTC. Popularność tego producenta osiągnęła w tym czasie rekordowy pułap czyli ok. 24 proc. wszystkich wyborów w sektorze smartfonów. Warto wspomnieć, że w styczniu 2008 wynik oscylował wokół 8 proc.

Urządzenie doceniła kapituła Sympozjum Świata Telekomunikacji, która przyznała HTC Touch HD wyróżnienie w kategorii Telefon Roku 2009 za jakość, innowacyjność oraz estetykę design’u.

Technologia dotykowa

Urządzenie posiada jeden z największych wyświetlaczy w swojej klasie. Całe 3,8 cala o rozdzielczości WVGA 480 x 800 pikseli jest obsługiwane rysikiem, który można zastąpić innym narzędziem, byleby precyzyjnie przenosiło polecenia do interfejsu operacyjnego.

 Zewnętrzne przyciski umiejscowione z boku obudowy obsługują głośność oraz włączanie nowego HTC. Ponieważ telefon może służyć jako urządzenie odsłuchowe audio zaopatrzono go w możliwość użycia innych (w domyśle wyższej klasy) słuchawek wpinanych standardowo przez wyjście 3,5.

 Telekomunikacja na Windows Mobile

Telefon obsługuje wszystkie możliwe opcje telekomunikacyjne łącznie z HSDPA. Należy zauważyć, że po uruchomieniu urządzenie w sposób domyślny prowadzi użytkownika do faktycznego nawiązania połączenia z siecią, co nie umniejsza możliwości wykorzystania do pracy w trybie off-line. HTC pozwala skonfigurować równocześnie wiele kont pocztowych i użytkowania klienta poczty mailowej.

System operacyjny Windows Mobile pracuje w HTC Touch HD stabilnie chociaż wydaje się być wolniejszy od najnowszych wersji konkurencyjnego Symbiana. Przewagami Windowsa okazują się możliwości współpracy z plikami biurowymi. Urządzenie jest przecież wykorzystywane do mobilnej pracy i biznesu. Docenić warto wytrzymałość operacyjną telefonu.  W obsłudze biznesowej urządzenie daje szansę na jednoczesne przeglądanie firmowej strony WWW i odtworzenie załącznika, którym jest plik w formacie filmowym.

HTC Touch HD łatwo uruchamia aplikację Media Player i odtwarza obrazy wraz z dźwiękiem. Podobnie telefon czyni z załącznikami do poczty w sytuacji wykorzystywania przeglądarki stron WWW. Trudno o lepszą rekomendację wytrzymałości informatycznej.

Wszystko w jednej obudowie

HTC daje użytkownikowi szansę na maksimum funkcjonalności w jednym urządzeniu. Oprócz bowiem funkcji biznesowo-biurowych mamy aparat 5 Mp, GPS oraz 512 Mb pamięci flash. Warte podkreślenia jest też, że producent standardowo dołącza kartę pamięci microSD o pojemności  8 GB.

Pamięci oraz możliwości obsługi nawigacji więc mogą zostać uznane za wyróżnik nowego smart fonu HTC ponieważ umożliwia on więcej niż oferuje konkurencja. Dzięki Windows Mobile HTC przyjmie też prawie wszystkie aplikacje nawigacyjne (urządzenia ze wspomnianym Symbianem wybrane oprogramowania, iPhone jedno zaś telefon G1 wcale).

Plusy ujemne? 

Zaleta, która jest jednocześnie niedogodnością to dotykowy ekran. Jeżeli ktoś nie polubił rysika i technologii touch w innych urządzeniach, nie polubi konieczności używania „patyczka” również i w HTC. Jego chwilowy brak zmusza do poszukiwania i użytkowania narzędzi zastępczych. Producent uznał, że niezbędność rysika jest wielka bo w zestawie dostarcza również zapasowy.

Pewnym problemem może być tez bateria, która nie wytrzyma długiej pracy na obciążeniu wieloma aplikacjami czy permanentnym użytkowaniem różnych systemów łączności. Problem ten jednak jest szerszy i dotyczy wszystkich urządzeń sfery mobilnej.

Plusy dodatnie

HTC Touch HD to doskonały smartfon dla biznesu oraz innych użytkowników ceniących mnogość funkcji. Szczególnie warte są podkreślenia optymalizacja pracy aplikacji biurowych oraz GPS.

No i design… iPhone ma konkurenta.

HTC na MójTelefon.info 

Dotykowy wyścig komórek


Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej