Strona główna / Na czasie / Wideokonferencje w standardzie HD
sobota 28 marzec 2009 | Cezary Tchorek-Helm
Wideokonferencje w standardzie HD
Format HD staje się standardem. Rozdzielczości poniżej tej technologii są nadal używane ale wszyscy dostawcy usług wideo dążą do wdrożenia wersji HD. Wideokonferencje stają się coraz bardziej popularne w sektorze przedsiębiorstw. To doskonały sposób na redukcję kosztów prowadzenia biznesu - teraz w technologii HD.

 

OKI wprowadziło na rynek najnowszą wersję systemu do prowadzenia wideokonferencji "Visual Nexus ver4.0 HD", kompatybilną z rozdzielczością high-definition. Dzięki niej rozdzielczość wideokonferencji ulega znaczącej poprawie. Nowy Visual Nexus daje również możliwość podłączenia na serwerze do 16 ekranów w rozdzielczości HD. Cena instalacji systemu wynosi blisko połowę ceny systemów do prowadzenia wideokonferencji kompatybilnych z rozdzielczością HD obecnie dostępnych na rynku.

Wideokonferencja czyli bez zbędnych podróży  

Instalowanie systemów do wideokonferencji jest jednym ze sposobów firm na redukcję kosztów. Jednocześnie wielu dystrybutorów oferuje urządzenia do wideokonferencji w rozdzielczości HD, które są kompatybilne z różnymi rozdzielczościami HD, np. 720P (1280 x 720), 1080P (1920 x 1080) oraz 1080i (1920 x 1080). Uwzględniając taką sytuację, OKI wyszło naprzeciw pojawiającej się potrzebie klientów i wprowadziło do swojej oferty system do wideokonferencji
w rozdzielczości HD.

„Jesteśmy dumni, mogąc zaprezentować nasz system Visual Nexus w rozdzielczości HD. Dzięki niemu nie tylko wpisujemy się w istniejący trend na rynku rozwiązań do prowadzenia wideokonferencji, ale również oferujemy nasz system po znacząco niższej cenie, i opracowujemy go na bazie naszej zaawansowanej technologii oprogramowania” - powiedział Atsuhisa Suzuki, Manager w Dziale ds. Visual Nexus w OKI.

Visual Nexus ver4.0 HD jest kompatybilny z najnowszymi rozdzielczościami HD, 720P, 1080i oraz 1080P, a jednocześnie pozwala na korzystanie ze standardowej rozdzielczości SD, wspierając użytkowników, którzy pracują w obu formatach rozdzielczości. Produkt składa się z serwera konferencyjnego (MCU) oraz klienta PC, który może być podłączony do różnego rodzaju urządzeń konferencyjnych typu SD i HD sprzedawanych przez innych producentów.

W przypadku, kiedy użytkownicy korzystają zarówno z rozdzielczości SD, jak i HD, serwer konferencyjny stosuje funkcje dostosowywania rozdzielczości i przystosowuje każde z urządzeń do naturalnej rozdzielczości wideokonferencji.

Jakie funkcjonalności ma system

Rozdzielczość HD (720P/1080i/1080P)

W porównaniu z tradycyjną rozdzielczością wideo o maksymalnej wielkości 4 FIC (704 x 576), Visual Nexus ver4.0 HD oferuje przekaz wideo w rozdzielczości 720P (1280 x 720), 1080P (1920 x 1080) oraz 1080i (1920 x 1080). Dodatkowo, dzięki formatowi 16:9, użytkownicy mogą korzystać z przekazu wideo o wysokiej rozdzielczości na szerszych ekranach.

SD/HD

OKI dodało nową funkcję, której zadaniem jest połączenie za pośrednictwem serwera konferencyjnego na jednym ekranie szesnastu uczestników wideokonferencji. Ponieważ serwer konferencyjny ma możliwość konwertowania rozdzielczości, dostosowując jakość wideopołączenia do urządzenia każdego uczestnika, system może współdziałać zarówno z formatem SD, jak i HD. Tworzy maksymalnie 16 ekranów w rozdzielczości HD (720P).


Rozdzielczość HD na PC

Visual Nexus ver4.0 HD może wyświetlać na komputerze przekaz wideo do rozdzielczości HD 720P, podczas spotkania może przesyłać informacje między innymi urządzeniami HD, pozwala dodawać komentarze i pracować na udostępnionych dokumentach. Ponadto, podczas gdy użytkownicy mogą utworzyć indywidualne połączenie za pośrednictwem jednego PC, pozostali uczestnicy mają możliwość prowadzenia w tym samym czasie wideokonferencji za pośrednictwem serwera konferencyjnego Visual Nexus.

Wideo przyszłością reklamy

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej