Strona główna / Na czasie / Nowy smartfon HTC
czwartek 02 kwiecień 2009 | Jan Petersen
Nowy smartfon HTC
Nowy smart fon HTC będzie uproszczony i nikajacy przeładowania niepotrzebnymi funkcjami. Dodatki są bowiem w cenie ale nie mogą być celem samym w sobie. Urządzenie nazwane Snap będzie mogło m.in. selekcjonować maile wg ustawionego kryterium ważności.

HTC Corporation ogłosiła premierę najnowszego smartfona z klawiaturą typu QWERTY o nazwie HTC Snap. Zestaw funkcji telefonu został wyselekcjonowany w taki sposób, by nie przytłaczać użytkownika niepotrzebnymi dodatkami, eksponując jednocześnie najpotrzebniejsze z nich.

Inner circle

Ta idea przyświecała HTC podczas tworzenia funkcji „Inner circle”, ułatwiającej kontakt z najważniejszymi dla użytkownika osobami.   Wiele osób przytłaczane jest liczbą otrzymywanych e-maili. HTC, aby ułatwić życie użytkownikom telefonów, stworzyło funkcję „Inner circle”, która po naciśnięciu odpowiedniego klawisza pobiera e-maile od zdefiniowanej grupy osób i przenosi je na górę listy odebranych wiadomości, w celu łatwiejszej obsługi najważniejszych wiadomości.  

„W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, zasypywanych lawinowo mailami, stworzyliśmy funkcje Inner Circle, w celu priorytetyzacji komunikacji z najważniejszymi osobami poprzez naciśnięcie jednego przycisku”  - powiedział John Wang, Chief Marketing Officer, HTC Corporation.

Cienki z wydajną baterią

Telefon w cienkiej i niewielkiej obudowie, o grubości 12 mm, doskonale mieści się w dłoni, zapewniając do 8,5 godziny rozmów ze standardową baterią o pojemności 1500 mAh. Pełna klawiatura QWERTY została zaprojektowana z myślą o ergonomii. Duże, wypukłe klawisze reagujące na dotyk pozwalają szybko, dokładnie i komfortowo tworzyć nowe wiadomości e-mail. Modem 3G wysokiej szybkości przyspiesza wysyłanie obrazów, dostęp do ulubionych stron internetowych oraz pobieranie dużych plików.

Microsoft Windows Mobile 6.1

HTC Snap doskonale sprawdzi się wśród użytkowników biznesowych poszukujących telefonu, który może zdalnie synchronizować pocztę elektroniczną, dane z kalendarza czy listę kontaktów z serwera Microsoft Exchange. Uniwersalna platforma Microsoft Windows Mobile 6.1 sprawia, że telefon polecany jest także dla początkujących użytkowników smartfonów, którzy czują potrzebę organizacji życia rodzinnego.

Ceny, dostępność

Telefon HTC Snap będzie dostępny w wybranych sieciach sprzedaży w drugim kwartale 2009 r., zaś w pełni dostępny komercyjnie będzie w drugiej połowie roku. Wersja telefonu
z obsługa HSDPA 850/1900MHz na rynku USA będzie dostępna pod nazwą HTC S721
w połowie 2009 r.

Sugerowana cena telefonu to 1500 zł brutto (z VAT).

HTC Touch HD - test

 

 

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej