Strona główna / Na czasie / Najcieńszy telewizor świata
piątek 26 czerwiec 2009 | Jan Petersen
Najcieńszy telewizor świata
Wkrótce ta technologia opanuje rynek TV. Nazywa się LCD Full LED i daje kontrast 1 do 5 milionów. Taki właśnie telewizor o grubości zaledwie 24,8 mm i przekątnej 55 cali wprowadził do oferty LG. Model LH 9500 to zupełnie nowy poziom jakości obrazu
Tagi: lg, tv, lcd, led, monitor,

Nowy telewizor z technologią Full LED zapoczątkuje rewolucję na rynku” – mówi Jarosław Turant, Brand Manager działu RTV w LG Electronics Polska. „Technologia LED wprowadza nową jakość obrazu, dając niezrównane wrażenia oglądania filmów, a przy tym oszczędność energii. Full LED LG to jeszcze krok dalej, zwłaszcza w dziedzinie wzornictwa i funkcjonalności. Po premierze LG LH9500 spodziewamy się przełomu” – dodaje Turant.

Obraz ostry jak brzytwa

Nowa linia telewizorów LG oferuje jaśniejszy i ostrzejszy obraz niż modele dostępne na rynku dzięki bezpośredniemu podświetleniu ekranu aż 3360 diodami LED – to siedmiokrotnie więcej niż w obecnie dostępnych telewizorach opartych na technologii LED. Technologia lokalnego wygaszenia, która dzieli ekran na 240 bloków, pozwoliła osiągnąć zawrotny kontrast 5 000 000:1, natomiast częstotliwość odświeżania na poziomie 200 Hz sprawia, że telewizory zachowują ostrość i stabilność obrazu podczas bardzo dynamicznych filmów akcji.

Obraz pobierany bezprzewodowo

LH9500 ma obudowę grubości zaledwie 25,8 mm dzięki technologii, która pozwala rozproszyć diody LED w poziomie i zminimalizować odległość między diodami i ekranem. Kolejnym nowatorskim rozwiązaniem, po raz pierwszy dostępnym w nowych telewizorach LCD opartych na technologii LED, jest rozszerzona funkcja komunikacji bezprzewodowej, która eliminuje potrzebę kompresji obrazu. Obraz może być przesyłany z odtwarzaczy DVD, konsol do gier lub systemów kina domowego bezprzewodowo, bez wpływu na jego jakość.

Co chce osiągnąć LG

Globalnym celem LG jest osiągnięcie drugiej pozycji wśród producentów telewizorów na świecie. Stąd na najbliższe lata LG planuje dynamiczny rozwój oferty telewizorów korzystających z technologii LED, aby w 2010 roku osiągnąć sprzedaż tych modeli na poziomie 3 – 4 milionów sztuk. W 2009 roku spodziewać się można poszerzenia portfolio firmy w tej grupie produktowej, na rynku pojawią się także tańsze modele LCD Full LED o przekątnych ekranu 42 i 47 cali.

LED TV opanuje rynek

Wiąże się to z prognozami dotyczącymi globalnego rynku telewizorów LCD opartych na technologii LED. Ich sprzedaż – według przewidywań – ma wzrosnąć z 3,1 miliona sztuk sprzedanych w tym roku do 30 milionów sztuk w 2010 oraz 68 milionów do 2011 roku. Według estymacji LG, udział procentowy telewizorów wyposażonych w technologię LED wzrośnie z poziomu 2,6% do 20% w 2010, a w 2011 roku aż 40% wszystkich wyprodukowanych modeli będzie bazowało na diodach LED.

Ceny, dostępność

Cena modelu nowego 55LH9500 wynosi obecnie ok. 5 500 USD. W Polsce telewizor LG LH9500 będzie dostępny w sierpniu 2009 roku.

Monitor dobry dla oczu

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej