Strona główna / Na czasie / Nokia otworzyła duży sklep
piątek 26 czerwiec 2009 | Serwis prasowy/Nokia
Nokia otworzyła duży sklep
Nokia Music Store - w Polsce otwarto 18 internetowy sklep muzyczny producenta telefonów komórkowych. Na stronie music.nokia.pl udostępnia on miłośnikom muzyki ponad 4,5 miliona utworów (około 400 tysięcy albumów). Cena pojedynczego kawałka to 3 zł 49 groszy.  
Tagi: nokia,

 

Już dzisiaj, tylko w Nokia Music Store, można m.in. kupić najnowszy album Moby’ego, który na sklepowych półkach pojawi się dopiero 1 lipca br. czy też pobrać gratisowy singiel Davida GuettyWhen love takes over”.

Dostęp przez telefon komórkowy i komputer

Nokia Music Store to internetowy sklep muzyczny, który zapewnia dostęp do ulubionej muzyki. Słuchasz radia w tramwaju i słyszysz piosenkę, która Ci się podoba? Wystarczy, że wykorzystując możliwość połączenia telefonu komórkowego z Internetem, zalogujesz się na music.nokia.pl (lub klikniesz na ikonkę Nokia Music Store w telefonie) i masz dostęp do całej płytoteki NMS. To tak jakbyś na każdym rogu mijał ogromny sklep płytowy! Nokia Music Store umożliwia przeglądanie i kupowanie muzyki, korzystanie z rekomendacji, a także bezpośrednie wyszukiwanie ulubionych wykonawców, utworów lub albumów.

Kupujesz przez Internet

Ulubioną muzykę w postaci pojedynczych utworów lub całych płyt można kupić także za pomocą Internetu korzystając z Twojego osobistego komputera. Oprogramowanie Nokia Music for PC ułatwia nie tylko porządkowanie i przesyłanie muzyki pomiędzy komputerem, telefonem lub kompatybilnym urządzeniem, ale także poznawanie, odtwarzanie i pobieranie muzyki bezpośrednio z Nokia Music Store.

Oprogramowanie dostępne jest pod linkiem http://www.nokia.pl/pomoc-i-programy/oprogramowanie/nokia-music/download oraz na płytach  CD dołączanych do telefonów Nokia. Użytkownicy Nokia Music Store mogą tworzyć swoje listy odtwarzania oraz listy utworów, które zamierzają zakupić przy kolejnych wizytach w sklepie. Zarówno utwory, jak i listy odtwarzania mogą być synchronizowane pomiędzy komputerem a telefonem za pomocą oprogramowania Nokia Music for PC.

4,5 mln utworów w sklepie Nokia Music Store

Muzyczny sklep Nokia dzięki bogatej ofercie 4,5 miliona utworów oferuje polskim użytkownikom taką możliwość. Prócz pojedynczych utworów i całych płyt w Nokia Music Store można znaleźć również trudno dostępne single, a w najbliższym czasie także polskie audiobooki.

„Dzięki Nokia Music Store chcemy zapewnić użytkownikom dostęp do milionów utworów, zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów. Nowości muzyczne będą pojawiać się sklepie Nokia równolegle z ich premierą cyfrową, ale będziemy także zabiegać, aby cześć albumów była dostępna w Nokia Music Store nawet wcześniej, tak jak ma to miejsce w przypadku albumu Moby’ego – powiedział Piotr Bubak, szef marketingu Nokia Poland, podczas premiery usługi w Polsce.

Muzyka w Nokia Music Store może być zakupiona za pomocą kart kredytowych. Pojedynczy utwór kosztować będzie 3,49 zł, zaś cały album będzie można kupić za 34,9 zł. Użytkownicy sklepu mogą przesłuchać 30-sekundowy fragment każdego utworu przed jego zakupieniem.

„Ta muzyka jest w pełni legalna bo licencjonowana przez Stowarzyszenie Autorów ZAIKS. Witamy to
z zadowoleniem, również dlatego, że oferta Nokii jest tak bogata i zawiera wiele utworów z naszego rodzimego repertuaru”
- powiedział przedstawiciel ZAIKS-u odpowiedzialny za licencjonowanie on-line Andrzej Kuśmierczyk.

Sklep Nokia Music Store posiada bardzo intuicyjne menu, po którym łatwo się poruszać. Jest kompatybilny z najnowszymi telefonami Nokia (włączając całą linię XpressMusic) oraz z PC.

Nokia i Intel razem

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej