Strona główna / Na czasie / Szybki i przenośny Verbatim
piątek 10 lipiec 2009 | Serwis prasowy/KwF
Szybki i przenośny Verbatim
Verbatim wprowadził  na rynek nowy 2,5-calowy przenośny dysk twardy Executive o pojemności 500GB. Zaawansowany i przenośny dysk posiada zabudowana technologię Turbo Speed. Trzy zainstalowane na dysku programy zapewniają większe prędkości transferu danych, synchronizację plików i folderów oraz możliwość tworzenia kopii zapasowych.

Oprogramowanie Turbo Speed

Nowy dysk Executive marki Verbatim, wyposażony w oprogramowanie USB Turbo Speed, osiąga nawet o 25% większe prędkości odczytu i zapisu danych niż konwencjonalne, zewnętrzne dyski twarde z interfejsem USB. Jest to możliwe dzięki zoptymalizowanej kompresji danych podczas transferu.

Oprogramowanie do synchronizacji

Zainstalowane na dysku oprogramowanie Verbatim Sync ułatwia porządkowanie wszystkich plików: niezawodnie synchronizuje listy kontaktów i wpisy w kalendarzu w programach Microsoft Outlook lub Windows Mail, jak również inne pliki, zdjęcia i filmy z laptopów i komputerów stacjonarnych. W rezultacie dostęp do informacji jest możliwy z każdego miejsca, co pozwala użytkownikom na kontynuowanie pracy niezależnie od tego, gdzie akurat przebywają. 128-bitowe szyfrowanie AES umożliwia także kodowanie i zabezpieczenie danych hasłem, zapewniając dodatkową ochronę przed nieautoryzowanym dostępem.

Oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych

Dysk Verbatim Executive wyposażony został również w oprogramowanie Nero BackItUp 4 Essentials, pozwalające na szybkie i łatwe tworzenie kopii zapasowych ważnych dla użytkownika danych. Nie wymaga ono zewnętrznego zasilacza, gdyż łącze USB 2.0 zapewnia całą potrzebną energię. W skład zestawu wchodzi również czarny futerał podróżny, który chroni gumową powłokę dysku przed uszkodzeniami mogącymi powstać podczas transportu.

Cena

Dysk jest już dostępny w sklepach w cenie 549 zł (sugerowana cena detaliczna).

Myszy dedykowane technologicznie

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej