Strona główna / Na czasie / GPS dla indywidualisty
niedziela 12 lipiec 2009 | Serwis Prasowy/E2H
GPS dla indywidualisty
Nawigacja jest urządzeniem codziennego użytku więc powinna brać pod uwagę nawyki i przyzwyczajenia użytkownika. Może też uwzględniać okoliczności przyrody...

Ekskluzywne, a przy tym bardzo wygodne narzędzie, które dostosowuje się do indywidualnego stylu jazdy dzięki funkcji MyRoutes - ulepszony technicznie i zaprojektowany na nowo NAVIGON 4310 max, to następca bestsellerowego NAVIGON 2110 max. Nowa funkcja pozwala kierowcy wybrać najdogodniejszą trasę z dostępnych kilku tras alternatywnych. NAVIGON 4310 max to kolejny produkt z cieszącej się powodzeniem serii NAVIGON max. Wyjątkowe wrażenia zapowiada już stylistyka urządzenia: eleganckie chromowane brzegi kontrastujące z czarną obudową z ekranem w formacie 16:9. Od produktu w ekskluzywnym “opakowaniu” wymagać należy więcej – a nowy NAVIGON spełnia wszystkie oczekiwania dotyczące wydajności i nowoczesnych funkcji.

Uwzględnia potrzeby kierowcy

Jedną z najważniejszych cech nowego urządzenia w portfolio NAVIGON jest funkcja MyRoutes, uwzględniająca indywidualne potrzeby kierowcy i jego wyjątkowy styl jazdy. MyRoutes sugeruje najlepszą trasę biorąc pod uwagę nawyki kierowcy oraz okoliczności podróży, takie  jak dzień tygodnia czy pora dnia. Oprócz trasy zalecanej jako najdogodniejsza, urządzenie sugeruje także maksymalnie dwie trasy alternatywne.

Idealny pakiet rozwiązań

Funkcja TMC Routing (w wybranych krajach) również pozwala na elastyczne dobieranie trasy. Kiedy urządzenie otrzymuje informacje o zakorkowanej ulicy, wyświetla alternatywną trasę, omijającą korek, a także wylicza szacunkowy czas dotarcia do celu i odległość. Kierowca może skorzystać z sugestii albo kontynuować jazdę obraną trasą, ponieważ w danej sytuacji może sobie pozwolić na małą stratę czasu. Jeżeli w trakcie jazdy kierowca będzie chciał zatrzymać w warsztacie albo w restauracji, opcja POI-Click dostarczy mu użytecznych informacji na temat wybranego miejsca. System wyświetla też informacje związane z miejscami wartymi odwiedzenia, w tym dane adresowe i godziny otwarcia – wystarczy kliknąć, aby dowiedzieć się, jak bezpośrednio dotrzeć do żądanej lokalizacji.

Naprawdę potrzebne informacje

W razie sytuacji awaryjnej w trakcie podróży, wymagającej pomocy policji czy służb medycznych, funkcja Emergency Help w ciągu kilku sekund wyświetli niezbędne dane kontaktowe i pokieruje do celu. I kolejna opcja nawigacji: można teraz bezpośrednio wprowadzić do urządzenia lokalizację, podając współrzędne geograficzne, co jest szczególnie przydatne dla turystów. Funkcja Rzeczywistego Wyglądu Skrzyżowań (Reality View Pro) realistycznie oddaje sytuację na skrzyżowaniach i zjazdach z autostrad, a ulepszony Asystent Pasa Ruchu (Lane Assistant Pro) podpowiada, który pas jezdni trzeba zająć przed kolejnym skrzyżowaniem, podpowiadając trzy kolejne manewry.

Zapisz zmiany

Nowa funkcja MyReport to z kolei narzędzie informacji zwrotnej. Użytkownik może zapisywać w pamięci urządzenia zauważone zmiany w nazwach ulic, nowo wprowadzone limity prędkości czy ślepe uliczki, a po skończeniu podróży wysyłać te informacje do ekspertów z firmy NAVTEQ za pomocą aplikacji NAVIGON Fresh. Informacje po sprawdzeniu są włączane do nowych edycji map. Oznacza to, że użytkownicy mają swój wkład w ich aktualizację, co w efekcie daje więcej korzyści wszystkim, którzy uaktualniają swoje urządzenia. Również sam sprzęt spełnia najwyższe standardy: procesor taktowany zegarem 500 megaherców z 64 MB RAM i 2 GB pamięci typu flash to solidne podstawy systemu. Akumulator wystarcza na maksymalnie 3 godziny ciągłej pracy, bez konieczności doładowywania.

Dodatkowa wygoda: NAVIGON 4350 max

Ponadto, 4350 max posiada dwie specjalne funkcje dostarczające użyteczne informacje. Spoken TMC (w wybranych krajach) w formie głosowej ostrzega przed miejscami natężenia ruchu na wybranej przez kierowcę trasie, dostarcza też informacji o długości, dokładnej lokalizacji oraz przyczynie korków. Funkcja  Text-to-Speech* uzupełnia te zindywidualizowane komunikaty dźwiękowe, podając precyzyjne nazwy ulic i zjazdów. Funkcje Spoken TMC i Text-to-Speech można dodać do NAVIGON 4310 max poprzez aplikację NAVIGON Fresh.

Cena

Oba modele będą dostępne są już na polskim rynku w cenie 849 PLN za model 4310 max i 899 PLN za model 4350 max.

Top5 nawigacji

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej