Strona główna / Na czasie / Za 7 Euro zaplanuj wakacje
wtorek 14 lipiec 2009 | Serwis prasowy/Apple
Za 7 Euro zaplanuj wakacje
Szukanie last minute czy innych okazji jest czasochłonne i bywa drogie. Wystarczy jednak  posiadać iPoda touch i wypróbować jedną spośród ponad 50000 aplikacji, znajdujących się w App Store, internetowym sklepie z oprogramowaniem na mobilną platformę Apple. Wtedy planowanie jest znacznie prostsze.
Tagi: apple, ipod,
 

Wybierz hotel z Hotel Booker

Hotel Booker to przemyślana baza ponad 60000 hoteli na całym świecie. Z jej pomocą swobodnie wybierzemy najbardziej odpowiednie miejsce na nocleg, sprawdzimy jego dokładną lokalizację, zapoznamy się z, cenami pokoi, a nawet dokonamy rezerwacji. Informacje o hotelach aplikacja pobiera z serwisu cityscouter.com. Można tam przeczytać komentarze i opisy poszczególnych hoteli. Wystawione są one przez osoby, które spędziły tam urlop, dlatego też można mieć pewność, że są one rzetelne. Aplikacja pozwala również na tworzenie listy ulubionych hoteli. Jednak najważniejszą zaletą Hotel Bookera jest jego cena. Program jest dostępny w App Store za darmo.

Packing walizek

Niewiele osób lubi pakować walizki. Trudno nam pamiętać o wszystkich potrzebnych rzeczach: ubraniach, dokumentach etc. Z programem Packing kompletowanie garderoby stanie się prawdziwą przyjemnością. Podstawową funkcjonalnością aplikacji jest możliwość tworzenia różnorodnych list najbardziej potrzebnych w czasie podróży rzeczy. Wiele spośród tych niezbędnych pozycji, twórcy aplikacji zakodowali w pamięci programu, dzięki czemu aplikacja podpowiada nam kolejne składniki listy. Tworzenie własnych list jest jeszcze prostsze i szybsze. Dodatkowym ułatwieniem jest system szybkiego odznaczania rzeczy już spakowanych. 0.79 Euro (79 eurocentów), jakie trzeba zapłacić za podstawową wersję Packing pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu i nerwów związanych z pakowaniem. Dla bardziej wymagających osób autorzy programu przygotowali również wersję Pro, która zawiera więcej przykładowych list i umożliwia lepsze dopasowanie aplikacji do własnych potrzeb. Cena wersji Pro to 2.99 Euro.

Pilnuj swojego lotu

Kolejna przydatna aplikacja to Flight Status, która monitoruje informacje na temat lotów ponad 1200 przewoźników oraz ponad 4000 lotnisk. Z Flight Status błyskawicznie zorientujesz się, czy Twój lot startuje o czasie, ma opóźnienie czy może został odwołany. Dodatkowo sprawdzisz także informacje o terminalu, miejscu odpraw oraz numerach lotu. Moduł Trips pozwala ponadto sprawnie zarządzać całym wyjazdem i przechowywać wszystkie najważniejsze informacje (np. listę i numery lotów) zgrupowane w jednym miejscu. Zakup aplikacji Flight Status to wydatek 3.99 Euro.

Sprichst Du English?

Translate It to kolejna obowiązkowa propozycja dla urlopowiczów. Program działa
w oparciu o translator google i operuje aż 41 językami (w tym polskim). Wystarczy wpisać tekst, który chcemy przetłumaczyć, a aplikacja automatycznie ją przetłumaczy. Dzięki Translate It znikną przykre niespodzianki związane z zamówieniem potraw
w restauracji czy codziennymi zakupami. Aplikacja kosztuje zaledwie 0.79 Euro.

e-przewodnik po zabytkach

W App Store znajduje się też wiele aplikacji – przewodników po określonych miejscach. Paryż, Londyn czy Wenecja - wszystkie te miejsca możesz mieć zapisane w pamięci swojego iPoda touch.  Wiodącym autorem takich e-przewodników jest firma Molinker, która stworzyła już ponad 500 elektronicznych informatorów z serii TravelTo. Koniec z noszeniem grubych książkowych przewodników, teraz wszystkie najważniejsze i najciekawsze informacje znajdziesz na ekranie swojego iPoda.  koszt jednego pliku to 0.79 Euro.

A poza tym…

Wymienione aplikacje rozszerzają możliwości iPoda touch i zamieniają go w niezwykle funkcjonalne i użyteczne urządzenie. Jednak nie należy zapominać o podstawowej zalecie toucha – dostarczaniu rozrywki! Ulubiona muzyka i filmy zapisane na dysku iPoda uprzyjemnią nam każdą nawet najdłuższą podróż, a tysiące efektownych gier dostępnych w App Store sprawi, że na pewno nie będziemy się nudzić w samolocie.

Outlet Apple w Warszawie

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej