Strona główna / Na czasie / Nowość: nawigacja z telewizorem
piątek 17 lipiec 2009 | Cezary Tchorek-Helm
Nowość: nawigacja z telewizorem
Możliwość dostępu do stacji telewizyjnych za pośrednictwem nawigacji samochodowej jest jednym z wyróżników segmentu Premium. Występuje oczywiście jako opcja ale istotnie poszerzająca funkcjonalność urządzenia. Nowy Navigon - mając m.in. możliwość używania komend głosowych oraz funkcji telefonu może więc być interesującą alternatywą dla profesjonalnego transportu.

 

NAVIGON na nowo definiuje pojęcie nawigacji segmentu “premium” – nowy model opcjonalny tuner cyfrowy DVB-T, dzięki czemu może służyć jako przenośny odbiornik telewizyjny. NAVIGON 8410 otrzymał już pierwsze znaczące wyróżnienie od kapituły red dot design podczas IFA PreView – prezentacji produktów przed targami IFA w Berlinie, które odbędą się na przełomie sierpnia i września.

Navigon 8410 – rewolucja wśród oferty

W skrócie: rewolucja, nie ewolucja, ponieważ NAVIGON 8410 nie ma już wiele wspólnego ze swoimi poprzednikami, oprócz wyposażenia go w takie przydatne funkcje jak między innymi NAVIGON MyRoutes, proponująca trasę w oparciu o styl prowadzenia samochodu, czy Clever Parking, ułatwiający dojazd do najbliższego parkingu. W dodatku NAVIGON 8410 wyznacza nowe standardy w segmencie nawigacji – pod względem innowacji,  doznań akustycznych i wizualnych.

Nowy typ ekranu dotykowego

Już od pierwszego spojrzenia NAVIGON 8410 wygląda jak urządzenie wyjątkowe. Jego purystyczny, minimalistyczny wygląd i wysokiej jakości wykonanie odpowiadają niezawodności urządzenia klasy premium. NAVIGON 8410 wpada w oko, ale nie jest przy tym nachalny, między innymi ze względu na wysoką jakość użytych materiałów: zupełnie płaski, 5 calowy wyświetlacz ma powierzchnię ze szkła mineralnego, a całość otoczona jest obudową ze szczotkowanego metalu. NAVIGON 8410 odwołuje się bezpośrednio to odczuć użytkownika dzięki wysokiej jakości materiałom, które są miłe w dotyku. Każdy, kto chciałby doświadczyć czułości urządzenia będzie miło zaskoczony wysokopojemnościowym wyświetlaczem, który reaguje na dotyk, bez potrzeby dociskania. Łagodne naciśnięcie szklanej powierzchni wystarczy, aby przykładowo uruchomić komendy głosowe. Nie bez powodu jury nagrody red dot design 2009 wyróżniło ten model jeszcze przed oficjalną premierą z racji wyjątkowego wzornictwa oraz walorów użytkowych, które dopełnia uchwyt samochodowy z wbudowaną anteną TMC-Pro. Oznacza to, że najnowszy model w portfolio NAVIGON jest czwartym urządzeniem, które zostało wyróżnione to ważną nagrodą.

Seryjne innowacje

Nowa funkcja Voice Interaction Pro* umożliwia jeszcze większą kontrolę nad urządzeniem niż znana z poprzednich modeli Professional Voice Command. Oznacza to, że do komunikowania z urządzeniem możemy używać potocznego, nieformalnego języka, w tym dzwonić do kontaktów z książki telefonicznej czy nawigować do celów specjalnych. Kolejną nowością NAVIGON 8410 jest odtwarzacz multimedialny. Nieważne czy chcemy odtwarzać filmy, muzykę czy zdjęcia - urządzenie jest zawsze do usług, nawet w kwestii najnowszych programów telewizyjnych. Za 299 PLN można je bowiem wyposażyć w moduł DVB-T, umożliwiający odbiór cyfrowego sygnału telewizyjnego i zamieniający nawigatora w przenośny telewizor, co urozmaica czas postoju czy stania w korku. Moduł jest wizualnie dopasowany do stylistyki urządzenia nawigacyjnego, idealnie komponując się z wystrojem nowoczesnych aut.     

Cena

NAVIGON 8410 będzie kosztować 1999 PLN.

Funkcje NAVIGON 8410

 • 5-calowy wyświetlacz ze szkła mineralnego
 • Voice Interaction Pro
 • Panorama View3D, Landmark View3D, City View3D
 •  Real Road Sign Pro
 • NAVIGON MyRoutes
 • Clever Parking
 • POI Click
 • Lane Assistant Pro
 • Reality View Pro
 • Spoken TMC / TMC Routing Info
 • NAVIGON MyReport
 • Zestaw głośnomówiący Bluetooth
 • Odtwarzacz multimedialny
 • Opcjonalny tuner telewizyjny DVB-T (299 PLN)

Navigon w iPhone

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej