Strona główna / Na czasie / Pierwsza na świecie pamięć flash - 256 GB
wtorek 21 lipiec 2009 | E2H
Pierwsza na świecie pamięć flash - 256 GB
To już jednak rewolucja! Upakowanie pojemności 256 gigabajtów na mobilnej pamięci USB zmienia podejście do tego typu produktu. Bez mechanicznych fajerwerków można zapisać na małym penie na przykład ponad 50 filmów DVD. Wszystko wskazuje, że tak będzie wyglądała przyszłość nośników pamięci.

Użytkownik może na takim nośniku zapisać ok. 51 tysięcy zdjęć*, 365płyt CD** lub 54 filmy DVD***

Kingston Data Traveler 300

Europejski oddział Kingston Technology, największego na świecie niezależnego producenta produktów pamięciowych, poinformował dzisiaj o wprowadzeniu do swojej oferty nowej serii przenośnych pamięci Kingston DataTraveler 300 i zarazem pierwszej na świecie pamięci flash USB o pojemności aż 256 GB. Użytkownicy takich nośników mogą na nich zmieścić cały swój cyfrowy świat, składający się z tysięcy dokumentów, zdjęć oraz nagrań audio i wideo. Nowe pamięci oferują również szybki transfer danych oraz możliwość ochrony przenoszonych danych hasłem.

Dla filmowców, projektantów i telewizji

Kingston DataTraveler 300 jest szczególnie interesującą propozycją dla użytkowników mobilnych, chcących rozszerzyć możliwości swoich komputerów. Nowa pamięć zainteresować może również użytkowników biznesowych pracujących z dużymi bazami danych oraz grafików i projektantów przetwarzających duże pliki graficzne i multimedialne, przenoszących je między stacjami roboczymi.

DataTraveler 300 został zaprojektowany tak, aby umożliwiać użytkownikom łatwe i bezpieczne przenoszenie ogromnych ilości danych. Teraz, niezależnie od tego gdzie się udają, mogą ze sobą zabrać na przykład zawartość 365 płyt CD - to jest jeden album muzyczny na każdy dzień roku. Nasz nowy produkt w imponujący sposób pokazuje, jak daleko poszła technologia flash" - powiedział Paweł Śmigielski, Dyrektor Regionalny na Europę Środkową w Kingston Technology.

Tylko na indywidualne zamówienie

Kingston DataTraveler 300 zamknięty został w wygodnej w użyciu obudowie z wysuwanym złączem USB oraz umożliwia wykorzystanie technologii Windows Radyboost ™. Pamięć, objęta 5-letnią gwarancją i wsparciem technicznym producenta, dostępna jest jedynie w wersji o pojemności 256 GB i produkowana jedynie na indywidualne zamówienie. Klienci, którzy chcieliby nabyć pamięć DataTraveler 300 powinni złożyć specjalne zamówienie u jednego z dystrybutorów lub sprzedawców produktów firmy Kingston.

„Użytkownicy, zarówno biznesowi jak i domowi, mogą też mieć pewność, że przenoszone dane są w odpowiedni sposób chronione przez aplikację Password Traveller, umożliwiającą wydzielenie obszaru chronionego hasłem, bez konieczności posiadania uprawnień administratora"- dodał Śmigielski

Kingston DataTraveler 300 – key figures

• Pojemność****— 256 GB

• Szybkość***** — Odczyt danych do 20 MB/s, zapis danych do 10 MB/s

• Ochrona danych — Oprogramowanie Password Traveler dla Windows

• Wygoda użytkowania — nie wymaga uprawnień administratora

• Wymiary — 70,68 mm x 16,90 mm x 21,99 mm

• Temperatura pracy — od 0 st. C do 60 st. C

• Temperatura przechowywania — od -20 st. C do 85 st. C

• Interfej s USB - 2.0 Full Speed

• Obudowa — Wytrzymała (plastik w metalowym płaszczu, złącze USB chowane wewnątrz obudowy)

• Gwarancja — 5 -letnia gwarancja a producenta

• Rozszerzona funkcjonalność — obsługa technologii Windows ReadyBoost™ w systemie MS Windows Vista *****

* Przybliżona liczba plików JPEG o rozdzielczości 10 megapikseli. Wielkość plików JPEG może być różna, w zależności o typu aparatu oraz stopnia kompresji.

** Liczba przybliżona, obliczona na podstawie objętości standardowej płyty CD audio o pojemności 703 MB. *** Liczba przybliżona, obliczona na podstawie objętości standardowej płyty DVD wideo o pojemności 4,7 GB. **** Pojemność nominalne. Faktyczna pojemność jest zależna od wybranego formatu systemu plików. ***** Szybkość transferu danych zależy od użytego oprogramowania i sprzętu.

****** Oprogramowanie Password Traveler może działać niepoprawnie przy włączonej funkcji Windows ReadyBoost. Zalecane jest utworzenie osobnego woluminu dedykowanego do obsługi technologii Windows ReadyBoost.

Kingston DataTraveler 300 - Tabela kompatybilności

System operacyjny

Transfer danych

Ochrona danych hasłem

MS Windows Vista (SP1)

Tak

Tak

MS Windows Vista z technologią Windows ReadyBoost

Tak

Nie

MS Windows XP (SP1, SP2, SP3)

Tak

Tak

MS Windows 2000 (SP4)

Tak

Tak

Mac OS X (10.3 lub nowszy)

Tak

Nie

Linux (2.6 lub nowszy)

Tak

Nie

Kingston DataTraveler 300 – Ceny

Sugerowana cena netto wynosi 2.869,31 zł.

Sporo drogo ale zawsze tak jest w sektorze nowości o topowych możliwościach technicznych. Ceny spadają zawsze więc należy tego oczekiwać i w przypadku DataTraveler 300, 256 GB.

Flash 128 GB

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej