Strona główna / Na czasie / Najbardziej atrakcyjny pracodawca
niedziela 26 lipiec 2009 | Cezary Tchorek-Helm
Najbardziej atrakcyjny pracodawca
Opublikowane badanie Instytutu Trendence pn. "100 najlepszych pracodawców w Polsce" odpowiada na pytanie gdzie studenci kierunków politechnicznych i ekonomicznych chcieli by pracować. Zwycięska firma jest dopiero 6. w rankingu wynikającym z głosowania studentów kierunków biznesowych.

 

Microsoft wygrywa

Najbardziej pożądanym pracodawcą w ocenie przyszłych inżynierów, jet największy producent oprogramowania, firma Microsoft.

„Takie uznanie wśród studentów jest dla nas niezwykłym wyróżnieniem i jesteśmy z tego bardzo dumni. Cieszymy się, że studenci tak pozytywnie oceniają nasze zaangażowanie i niewątpliwie jest to dla nas bardzo motywujące. Microsoft jest cenioną marką nie tylko na rynku technologii informatycznych, ale także na rynku pracy. Przykładamy ogromną wagę do tego, aby naszym pracownikom stworzyć jak najlepsze warunki pracy, aby mogli w pełni wykorzystać swój potencjał, swoją kreatywność oraz umiejętności” – powiedziała Beata Wróblewska-Mazurkiewicz, dyrektor działu zarządzania zasobami ludzkimi w polskim oddziale Microsoft.

 

Próbka

Badanie Barometr Absolwenta (Graduate Barometer) zostało przeprowadzone wśród blisko 200 tysięcy studentów z 22 państw europejskich, w tym z Polski. Było to największe badanie tego typu w historii Europy.

„Microsoft wychodzi do studentów z licznymi inicjatywami, ułatwiającymi im start do kariery. Jednym z programów skierowanych do środowiska akademickiego jest Student Partner, dzięki któremu studenci mają stały kontakt z firmą. Nic dziwnego, że wiele osób docenia te działania i wskazuje Microsoft jako dobrego pracodawcę. Dla mnie największą zaletą jest wytwarzanie innowacyjnego oprogramowania, z którego korzystają miliony ludzi na świecie, otwartość na nowe pomysły oraz międzynarodowe standardy stosowane przez firmę” – powiedział Grzegorz Rycaj, student Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie. 

Firma Microsoft realizuje liczne inicjatywy skierowane do studentów:

  • Imagine Cup, czyli największy międzynarodowy konkurs technologiczny dla studentów. W ciągu siedmiu lat istnienia, Imagine Cup z lokalnego wydarzenia stał się najbardziej liczącym się konkursem. W jego tegorocznej edycji brało udział się przeszło 300 tysięcy studentów reprezentujących 100 państw. W tegorocznej edycji konkursu trzy drużyny z Polski zajęły miejsca na podium. Pierwsze miejsce i nagrodę specjalną ufundowaną przez pierwszą damę Egiptu H. E. Suzanne Mubarak otrzymał poznański zespół kAMUflage. Ponadto Polacy zdobyli dwa drugie miejsca: w kategorii „MashUp” na podium stanął Monastery of Innovations, a FteamS w kategorii „Interoperacyjność”. Przyszłoroczne finały światowe Imagine Cup odbędą się Polsce.
  • Program Student Partner - inicjatywa skierowana do akademickich kół naukowych. Student Partner to osoba, która jest organizatorem społeczności entuzjastów technologii Microsoft (Grupy .NET i Grupy IT). Tworzą ją studenci zainteresowani poszerzeniem swojej znajomości najnowszych technologii zarówno z dziedziny programowania, jak i zagadnień administracyjnych.
  • DreamSpark, czyli inicjatywa, w ramach której Microsoft udostępnia studentom zestaw narzędzi technologicznych do programowania (Visual Studio, Expression Studio, SQL Server) i serwerowego systemu operacyjnego (Windows Server).
  • Platforma Live@Edu to zestaw usług komunikacyjnych hostowanych bezpłatnie przez Microsoft w domenie uczelni.  Dzięki platformie studenci otrzymują szereg narzędzi, umożliwiających komunikację i rozwój umiejętności oraz wiedzy, w tym skrzynki pocztowe o pojemności 10GB z dostępem z poziomu urządzeń mobilnych, komunikator internetowy, wirtualny dysk o pojemności 25GB, miejsce na własną stronę internetową w ramach usługi Spaces, Office Live Workspace pozwalający na pracę z plikami bezpośrednio z poziomu strony internetowej oraz Windows Live Writer – aplikację służącą doprowadzenia blogów.
  • Microsoft Office w EduAkcji to program, w ramach którego firma Microsoft oferuje studentom, uczniom oraz pracownikom sektora edukacyjnego pakiety biurowe Microsoft Office na preferencyjnych warunkach.

Światowa prapremiera Windows 7 w Warszawie

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej