Strona główna / Na czasie / Nokia: E 52 i audioteka.pl
poniedziałek 27 lipiec 2009 | Cezary Tchorek-Helm
Nokia: E 52 i audioteka.pl
Dziś wchodzi do sprzedaży Nokia E 52 - następca bardzo popularnego modelu biznesowego E 51. Do telefonu dołączono książkę w formacie audio autorstwa P. Coelho pod tytułem "Zwycięzca jest sam". Audiobooki mają dedykowany interfejs: audioteka.pl.

Ponadto w sprzedaży w cenie 2195 PLN znajduje się Nokia N86 8MP – idealna dla miłośników fotografowania, którzy w czasie wakacji mają niezliczoną ilość okazji do robienia zdjęć oraz publikowania ich bezpośrednio z telefonu na fotoblogach m. in. Ovi Share czy Facebook.


Nokia E52 do mobilnej pracy – 1 miesiąc czuwania  

Nokia E52 stanowi kontynuację biznesowej linii smartfonów zaprojektowanych z myślą o ułatwianiu pracy mobilnej. Nowy model wyróżnia się wyjątkowo wytrzymałą baterią (blisko miesiąc w trybie czuwania) oraz specjalną funkcją redukcji szumów podczas rozmów, która zapewnia wysoką jakość dźwięku.


Audioteka.pl

Książka Coelho znalazła się w urządzeniu Nokia E52 dzięki współpracy Nokia z serwisem audioteka.pl i wydawnictwem Drzewo Babel. Firmy Nokia i audioteka.pl zapowiadają rozszerzenie współpracy na kolejne modele telefonów oraz w ramach Nokia Music Store, gdzie już wkrótce pojawią się audiobooki również w języku polskim.


Instrukcja obsługi aplikacji

  • Po uruchomieniu aplikacji należy nacisnąć ‘Słuchaj’, aby rozpocząć słuchanie ostatnio wybranego audiobooka (tzw. audiobook bieżący). Audiobook zostanie odtworzony automatycznie w miejscu, w którym odtwarzanie zostało przerwane podczas poprzedniego słuchania (tzw. automatyczna zakładka).
  • Naciśnięcie ‘Moje audiobooki’ powoduje wyświetlenie listy audiobooków wgranych na telefon. Wybrany przez użytkownika  audiobook stanie się  audiobookiem bieżącym.
  • Klawisze góra/dół joysticka lub przyciski głośności telefonu zwiększają lub zmniejszają głośność odtwarzania. Klawiszami joysticka lewo/prawo można przewinąć audiobooka do przodu i do tyłu - im dłużej przytrzymywany jest wciśnięty klawisz prawo/lewo, tym szybciej następuje przewijanie.
  • Przycisk ‘Zablokuj’ blokuje klawisze.
  • Wgranie audiobooków na telefon jest możliwe dzięki funkcji Nokia PC Suit lub przez przegarnie plików z audiobookiem bezpośrednio na pamięć telefonu lub kartę flash. Aplikacja samodzielnie wyszuka i połączy wgrane pliki audiobooka.
  • Przycisk ’Polecane’ wyświetla audiobooki rekomendowane przez zespół audioteka.pl, których warto wysłuchać.
  • Przycisk ‘Promocje’ wyświetla aktualne promocje w serwisie audioteka.pl przygotowane specjalnie dla użytkowników telefonów Nokia.
  • Naciśnięcie przycisku ‘Opcje’ powoduje wyświetlenie funkcji ‘Pomoc’, ‘Informacje’ oraz ‘Aktualizacje’. ‘Pomoc’ otwiera plik z pomocą, ‘Informacje’ to informacje o aplikacji ‘audioteka.pl audiobook player’ oraz dane kontaktowe jego twórców. ‘Aktualizacje’ to funkcja umożliwiająca pobranie kolejnych wersji programu ‘audioteka.pl audiobook player’. Obecnie dostępna wersja to 1.00(3).

 

E 52 – profesjonalny telefon
Nokia E52 wyróżnia się ponadto rozbudowaną aplikacją poczty email z nowym interfejsem, który doskonale sprawdza się podczas korzystania z usługi Nokia Messaging oraz korporacyjnych rozwiązań pocztowych tj.: Microsoft Exchange i IBM Lotus Notes Traveler. Telefon oferuje użytkownikom dostęp do poczty prywatnej i biznesowej poprzez większość istniejących kont e-mail, a wiadomości dostarczane są automatycznie i na bieżąco. Ponadto urządzenie udostępnia szereg funkcjonalnych rozwiązań, takich jak szybka transmisja danych HSPA, A-GPS z Nokia Maps do nawigacji czy aparat o ozdzielczości 3,2 Mpix.


Nokia N86 8MP – idealna do zdjęć

Z kolei Nokia N86 8MP to telefon stworzony do robienia zdjęć. Cechuje go szerokokątny obiektyw marki Carl Zeiss, Tessar, z 8‑megapikselową matrycą, udoskonalone możliwości fotografowania ruchomych obiektów oraz szybka łączność. Dzięki automatycznej redukcji efektu rozmazania spowodowanego ruchem oraz zastosowaniu zmiennej przesłony, szybkiej mechanicznej migawki i dwudiodowej lampy błyskowej LED użytkownik otrzyma wysokiej jakości zdjęcia i nagrania wideo. Nokia N86 8MP  jest wyposażona w pamięć 8 GB mieszczącą do 4000 zdjęć (można ją rozbudować do 24 GB przy użyciu karty pamięci microSD) i jasny wyświetlacz typu OLED z utwardzonym szkłem chroniącym przed zadrapaniami. Ponadto urządzenie posiada łatwe funkcje porządkowania zdjęć przy użyciu albumów i znaczników oraz możliwość pełnej synchronizacji z komputerem i wyjście telewizyjne do pokazów slajdów.  


Ovi Maps

Ponadto Nokia N86 8MP jest jednym z pierwszych telefonów wyposażonych w najnowszą wersję oprogramowania do nawigacji, Ovi Maps, które zaprowadzi pochłoniętego pracą fotografa prosto do celu dzięki udoskonalonym mapom oraz wysokiej klasy nawigacji samochodowej i pieszej. Niezwykle wygodną funkcją jest możliwość wcześniejszego zaplanowania trasy przez komputer na www.maps.ovi.com i wgrania jej do telefonu.

Najnowsza NOKIA E72


Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej