Strona główna / Na czasie / Dobre wyniki Plusa w 2Q 2009
czwartek 13 sierpień 2009 | Cezary Tchorek-Helm/Polkomtel
Dobre wyniki Plusa w 2Q 2009
Operator sieci GSM Plus pozostaje liderem rynku. Zarówno pod względem liczby klientów - abonamentowych i przedpłaconych - Plus jest w Polsce numerem jeden. W porównaniu z wartościami raportowanymi przez pozostałych operatorów, w drugim kwartale br. Polkomtel SA odnotował też najwyższe przychody, które wyniosły 2 036,5 mln PLN oraz najwyższy poziom EBITDA, wynoszący 814,2 mln PLN.

Po I półroczu br. Polkomtel nadal pozostawał liderem w segmencie klientów kontraktowych, których baza na koniec czerwca wynosiła 6 702,2 tys. i była większa w porównaniu z analogicznym okresem 2008 r. o blisko 9%. Baza użytkowników korzystających z ofert pre-paid liczyła 7 760,4 tys., co oznacza wzrost w stosunku do I półrocza ubiegłego roku o 6%.

„Mam olbrzymią satysfakcję, że na bardzo konkurencyjnym rynku i w warunkach mniej korzystnej sytuacji makroekonomicznej wciąż najwięcej Polaków wybiera naszą sieć  – powiedział Jarosław Bauc, prezes Zarządu Polkomtel SA

2 036 mln zł czyli 34,2% rynku

W II kwartale 2009 Polkomtel osiągnął przychody na podobnym poziomie jak kwartał wcześniej. Ich wartość wynosiła 2 036 mln zł  co zapewnia Spółce najwyższy (34,2%) udział w rynku przychodowym trzech operatorów. Łączna wartość przychodów w I półroczu 2009 r. wyniosła 4057 mln zł, co oznacza spadek w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku o 1,5%. Jest to raczej efekt erozji stawek MTR niż obserwowanego w innych sektorach gospodarki ograniczania wydatków przez klientów.

Korzystna EBIDTA

Również pod względem wskaźnika EBITDA Polkomtel osiągnął najlepszy wynik – odnotował zwiększenie jej wartości w porównaniu z I kwartałem o blisko 20%  – w II kwartale br. wyniosła ona 814,2 mln PLN. Poziom % EBIDTA wyniósł 40% i był najwyższy na rynku. Znaczny wzrost wartości EBITDA w minionym kwartale także w stosunku do konkurencji to m.in. efekt szybszego i bardziej zdecydowanego programu dostosowania spółki do nowych warunków rynkowych, w szczególności do osłabienia złotówki Znalazło to także odzwierciedlenie w zwiększeniu się zysku netto w stosunku do poprzedniego kwartału o blisko 78% - w II kwartale br. zysk netto osiągnął poziom 378,9 mln PLN.

„Nie jest to bynajmniej PR-owy slogan, lecz prawda potwierdzona w niezależnych analizach renomowanych instytucji zajmujących się badaniem satysfakcji klientów  Wynika z nich, że Plus ma reputację operatora, który zachowuje się uczciwie, oferuje swoim klientom najlepsze usługi i jakość sieci oraz najlepiej dostosowaną do potrzeb klientów różnorodność ofert i promocji. Cieszymy się, że nasza dbałość o jakość usług pozwala nam nie tylko utrzymać pozycję lidera rynku, ale przede wszystkim zapewnia lojalność klientów. Potwierdza to starą prawdę, że reputacja nie ma ceny. Dlatego jest ona dla nas podstawą, na której nadal będziemy budować pozycję rynkową firmy” – podkreślił prezes Jarosław Bauc. 

Najszybszy Internet bezprzewodowy 3G

Podobne artykuły
  • Telekomunikacja w biznesie

    Dziś technologicznie świat jest „płaski” i opleciony siecią. Sterylne biurk...
  • iPlus mailbox

    iPlus mailbox to biznesowa skrzynka e-mail, dzięki której klienci mogą skorzystać ze ws...
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej