poniedziałek 17 sierpień 2009 | Serwis prasowy/Nokia

Nagroda EISA dla Nokii E75

Nokia nagrodzona w kategorii telefonów dla biznesu. Telefon Nokia E75 z biznesowej Eseries zdobył nagrodę EISA w kategorii European Business Phone 2009-2010 (Europejski Telefon Biznesowy). Wręczenie nagrody nastąpi na gali IFA w Berlinie.

Wyróżnienie to, będące jednym z najbardziej prestiżowych w branży elektroniki użytkowej, przyznawane jest co roku przez pisma branżowe zrzeszonew Europejskim Stowarzyszeniu Technik Audiowizualnych EISA (European Imaging And Sound Association).

Ukryta funkcjonalność QWERTY

Przy wyborze zwycięskiego produktu w kategorii European Business Phone jury brało pod uwagę zastosowanie zaawansowanych technologii, obecność cech pożądanych przez użytkowników, ergonomię oraz wzornictwo. Najwyższe noty wśród ocenianych urządzeń zdobyła Nokia E75, wyposażona w wysuwaną z boku klawiaturę QWERT i oferującą użytkownikom dostęp do poczty prywatnej i biznesowej typu push.

Doskonałość pocztowa

Niezwykle poręczna i stylowa Nokia E75 oferuje nowy, rozbudowany i bardzo wygodny interfejs poczty email. Telefon wyposażony jest w bogaty pakiet narzędzi, który zapewnia pełną obsługę folderów i wiadomości w formacie HTML, załączników, rozwijane widoki, a także możliwość sortowania wiadomości według dat, nadawców i rozmiarów. Oprócz udoskonalonych funkcji przesyłania poczty, urządzenie to daje dostęp w czasie rzeczywistym do kalendarza, kontaktów i zadań.

Ovi – GPS oraz Nokia Maps

Nokia E75 jest ściśle zintegrowana z usługami Ovi. Telefon posiada wbudowany moduł A-GPS oraz aplikację Nokia Maps z 3-miesięczną pełną licencją na nawigację samochodową. Dostęp do poczty prywatnej i biznesowej poprzez większość istniejących kont e-mail telefon oferuje dzięki usłudze Nokia Messaging, dostępnej w urzadzeniu bezpłatnie na cały okres życia produktu.

„Otrzymać nagrodę EISA to znaczy zostać docenionym przez grono międzynarodowych specjalistów dziedzinie elektroniki użytkowej. Ta nagroda jest dla nas tym bardziej cenna, ponieważ podkreśla nie tylko doskonałą jakość produktu, ale również zaawansowaną funkcjonalność, dostosowaną do najwyższych wymagań klientów biznesowych” – powiedział Piotr Bubak, dyrektor marketingu Nokia Poland.

Nagrody EISA przyznawane są w nastepujących kategoriach: fotografia, sprzęt audio, kino domowe, wideo, elektronika samochodowa oraz urządzenia mobilne. W poprzednich latach nagrodą tą uhonorowane nagrodą zostały Nokia N90, Nokia N93 oraz Nokia N95.

Nokia N97 – komputer w formie telefonu