Strona główna / Na czasie / Darmowa aktualizacja nawigacji na iPhone
środa 19 sierpień 2009 | Serwis prasowy/E2H
Darmowa aktualizacja nawigacji na iPhone
Jest kolejna – bezpłatna aktualizacja dostępna dla użytkowników iPhone 3G/3GS. Użytkownik smartfonu Apple będzie mógł, między innymi przesłać  mail ze swoją pozycją oraz korzystać z głosowego podawania nazw ulic.   

Odkąd iPhone może być wyposażony w oprogramowanie nawigacyjne NAVIGON MobileNavigator, użytkownicy tego smartphone’a firmy Apple mogą komfortowo i pewnie nawigować po 40 krajach Europy, z pomocą funkcji sprawiających, że nawigacja jest prosta w użyciu i poprawia bezpieczeństwo kierowcy, w tym Rzeczywisty Wygląd Skrzyżowań (Reality View Pro), Asystent Pasa Ruchu (Lane Assistant Pro), Asystent Prędkości (Speed Assistant) czy dzięki komfortowi obsługi będącej znakiem rozpoznawczym iPhone’a – możliwości pracy z mapą w pionie i poziomie czy automatycznym kontynuowaniem nawigacji po zakończonej rozmowie telefonicznej. NAVIGON rozszerzył zestaw dostępnych funkcji krótko po wprowadzaniu oprogramowania do sprzedaży, dodając planowanie trasy podróży czy usługę ostrzegającą o radarach na drodze (Radar Info).

Text-to-Speech

Funkcja głosowego podawania nazw ulic (Text-to-Speech) jest cennym dodatkiem, który pomaga w orientacji, zwłaszcza w miastach. Odczytując nazwy poszczególnych ulic, pozwala kierowcy skoncentrować się w pełni na drodze, a nie szukaniu tabliczek z nazwami ulic, które są trudne do odczytania w ruchu i odciągają uwagę kierowcy od prowadzenia.

Łatwiej z iPodem

Dwie nowe funkcje zapewniają użytkownikom więcej rozrywki. Płynne zintegrowanie funkcji iPod’a oznacza, że teraz jeszcze prościej i szybciej można stworzyć ulubioną playlistę w czasie nawigowania. Wystarczy wybrać symbol iPod’a na mapie, aby z łatwością wybrać playlisty, nazwy albumów czy piosenek, włączyć powtarzanie lub zostawić urządzeniu wybór piosenek dzięki losowemu odtwarzaniu muzyki. Kolejne kliknięcie na ekran przenosi użytkownika z powrotem do trybu nawigacji. Kiedy nawigacja odtwarza komunikat, głośność muzyki jest płynnie zmniejszana.

Podawanie własnej lokalizacji

Opcja dzielenia się swoim położeniem (Location Sharing) może przyczynić się do lepszej zabawy w miejscu docelowym – wystarczy wybrać adres lub cel specjalny (POI), jak restauracja, klub czy muzeum, a następnie wysłać go mejlem do znajomych. Jeżeli odbiorca również ma oprogramowanie MobileNavigator, wystarczy że kliknie na link z adresem lub celem specjalnym aby wyznaczyć najszybszą drogę do tego miejsca – nawigacja w iPhone’ie uruchomi się automatycznie. To bardzo prosty sposób na wymianę informacji o swoim położeniu z innymi.

Automatyczna zmiana trybu dziennego i nocnego również jest bardzo praktyczna i prosta. Kolory mapy zmienią się w zależności od pory dnia, gwarantując optymalną czytelność w każdym momencie. Pozwala to kierowcy bardzo szybko rozpoznać swoją trasę, poprawiając orientację i zwiększając bezpieczeństwo w czasie jazdy.

„Nowa, bezpłatna aktualizacja dodaje automatyczną zmianę trybu dziennego i nocnego, lepsze zarządzenie iPod’em w czasie nawigacji, głosowe podawanie nazw ulic i możliwość dzielenia się z innymi swoim położeniem. Oznacza to, że MobileNavigator na iPhone’a pozostaje najlepszą inwestycją dla naszych klientów” -  powiedział Gerhard Mayr, zarządzający działem rozwiązań dla telefonów komórkowych oraz nowymi rynkami.

iPhone 3GS – test użytkownika

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej