Strona główna / Na czasie / Wirtualizacja po raz pierwszy - nowa usługa VMware
poniedziałek 31 sierpień 2009 | Jan Petersen
Wirtualizacja po raz pierwszy - nowa usługa VMware
O tym, aby przejść na rozwiązania wirtualne, obniżyć koszty oraz uruchamiać wiele aplikacji i prowadzić wiele procesów jednocześnie myśli wiele firm. Problem jak zrobić to poprawnie i jednocześnie za pierwszym podejściem. Właśnie temu służy nowa usługa VMware.

Na konferencji VMworld 2009 firma VMware przedstawiła bezpłatną wersję beta usługi VMware Go. Usługa ta ułatwia przeprowadzenie wirtualizacji po raz pierwszy.

Dla sektora MSP

VMware Go to idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm — radykalnie upraszcza ono proces wirtualizacji aplikacji dzięki zautomatyzowanej instalacji i konfiguracji czołowego na rynku hyperwizora, VMware ESXi.

„Wirtualizacja przynosi małym i średnim przedsiębiorstwom ogromne korzyści. Z myślą o nich została opracowana usługa VMware Go, która sprowadzi wirtualizację do kilku prostych kroków online. Dzisiaj wirtualizacja nie obciąża już ograniczonych zasobów informatycznych niewielkich firm” – powiedział Marek Świerad, Dyrektor Regionalny VMware.

Co to jest hiperwizor

VMware ESXi to najpopularniejszy w branży hiperwizor, z którego korzystają setki tysięcy użytkowników na całym świecie. Umożliwia on firmom zmniejszenie kosztów ogólnych i uproszczenie operacji biznesowych przez uruchamianie wielu systemów operacyjnych i aplikacji na jednym serwerze, co obniża koszty sprzętu, zasilania i chłodzenia oraz administrowania serwerami. Hiperwizor VMware ESXi, w połączeniu z usługą VMware Go, to łatwa droga do wprowadzenia wirtualizacji, zwłaszcza w małych firmach, które jeszcze jej nie wykorzystują.

Wywiad z Markiem Świeradem o szczegółach VMware vSphere 4 (maj 2009)


Wersja beta VMware Go dostępna od dziś

Usługa VMware Go będzie dostępna w wersji beta od 31 sierpnia 2009 r. dla klientów, którzy wejdą na stronę http://www.vmware.com/go/vmware-go/.

Wirtualne serwery w realnej bankowości

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej