Strona główna / Na czasie / Trendy na Nokia World 2009
środa 02 wrzesień 2009 | Cezary Tchorek-Helm/Nokia
Trendy na Nokia World 2009
Zapowiadane nowości pokazała Nokia na rozpoczętym dzisiaj kongresie Nokia World. Nowości to Nokia N900, Nokia Booklet 3G, Nokia 5230 i Nokia 5800 Navigation Edition, a także usługa Nokia Money. Produkty i usługi Nokia pokazują nowy kierunek rozwoju firmy i zapewne staną się odniesieniem dla rynku.

 

Ovi po partnersku z Facebookiem

Otwierając kolejny rozdział innowacji w dziedzinie osobistego i w pełni zlokalizowanego Internetu, firma Nokia zapowiedziała aplikację Lifecasting with Ovi. Stanowi ona efekt partnerstwa z największym na świecie i coraz bardziej popularnym w Polsce serwisem społecznościowym Facebook. Lifecasting with Ovi to pierwsza aplikacja, która umożliwia informowanie o swojej lokalizacji i statusie na portalu Facebook bezpośrednio z ekranu głównego urządzenia mobilnego. Dzięki niej użytkownicy mogą łatwo odkrywać możliwości Facebooka, logować się do serwisu, pozostawać w kontakcie i dzielić się informacjami ze znajomymi i przyjaciółmi.

Nokia N97 mini

Aplikacja Lifecasting with Ovi będzie mieć swoją premierę w nowym urządzeniu Nokia N97 mini, stanowiącym odmianę popularnego modelu Nokia N97. Nokia N97 mini to komputer mobilny opracowany z myślą o użytkownikach dbających o kontakty towarzyskie i ceniących styl. To niezwykle kompaktowe urządzenie zawiera eleganckie elementy z nierdzewnej stali, odchylany ekran dotykowym 3,2", klawiaturę QWERTYi ekran główny, który można w pełni spersonalizować. Nokia N97 mini kontynuuje cenione wzornictwo modelu Nokia N97 i umożliwia korzystanie z Internetu w naprawdę osobisty sposób.

Lifecasting with Ovi dla Nokii N97

Aplikacja Lifecasting with Ovi będzie dostępna dla użytkowników urządzeń Nokia N97i Nokia N97 mini za pośrednictwem witryny Nokia Betalabs.  Nokia N97 mini posiadać będzie nowe oprogramowanie, które zostanie udostępnione w październiku jako bezpłatna aktualizacja do urządzenia Nokia N97. Oprogramowanie to wzbogaca oba urządzenia o atrakcyjne funkcje, takie jak nowe widżety ekranu głównego i dodatkowe udoskonalenia w funkcjonowaniu, w tym przewijanie szybkim ruchem palca.

Bezpłatna ogólnoświatowa nawigacja piesza

Nokia N97 mini udostępnia również najnowsze funkcje Ovi Maps ułatwiające wyszukiwanie miejsc i nawigację.  Oprócz bezpłatnej, ogólnoświatowej nawigacji pieszej jej użytkownicy będą mogli korzystać z przydatnych w czasie podroży informacji przygotowanych przez Lonely Planet, Michelin i Wcities. Dzięki temu Nokia N97 mini staje się najmniejszym na świecie towarzyszem podróży.  Użytkownicy modelu mogą dowolnie personalizować ekran główny swojego urządzenia przy użyciu tysięcy aplikacji i usług pobranych z Ovi Store. Dostępne w nim gry, filmy wideo, podcasty, aplikacje i usługi stanowią najprostszy sposób, by wypełnić ekran główny urządzenia Nokia N97 mini aplikacjami odzwierciedlającymi osobowość użytkownika. Nokia N97 mini ma trafić do sprzedaży w październiku 2009 roku,a przewidywana cena detaliczna modelu to 450 euro (bez podatków i dopłat).

Comes With Music z telefonem Nokia X6

Jako pionier nowych sposobów słuchania muzyki na całym świecie firma Nokia ogłosiła dzisiaj wprowadzenie nowego telefonu Nokia X6.  Model ten to wszechstronne urządzenie przystosowane do rozrywki, odtwarzające do 35 godzin muzyki z wbudowanej pamięci 32 GB i wyposażone w elegancki wyświetlacz dotykowy o przekątnej 3,2”. Nokia X6 to idealne urządzenie nie tylko dla miłośników muzyki, ale i osób lubiących być w stałym kontakcie z przyjaciółmi. Model ten umożliwia przeglądanie zdjęć, filmów wideo i stron internetowych na panoramicznym ekranie o proporcjach 16:9. Nokia X6 tętni życiem, dając dostęp z ekranu głównego do 20 znajomych, ulubionych wirtualnych społeczności, takich jak Facebook oraz do Ovi Store.

Nokia X3

Do muzycznej oferty firmy Nokia dołącza także Nokia X3.  Jest to kompaktowe urządzenie muzyczne o stylowym wyglądzie, przeznaczone dla miłośników muzyki oraz osób, które chcą dzielić się swoim życiem ze znajomymi i rodziną. Jest to również pierwsze urządzenie z Series 40, dające dostęp do Ovi Store. Ten smukły i kompaktowy telefon wyposażony jest w głośniki stereo, wbudowane radio FM i aparat 3,2 MPix. 

„Ze swoją szeroką ofertą usług firma Nokia pragnie dotrzeć do jak największej liczby użytkowników. Zamiar ten chcemy zrealizować dzięki otwartemu partnerstwu z coraz większą liczbą liderów światowychz wielu dziedzin. Jesteśmy dumni z roli, jaką odgrywamy w rozwoju smartfonów,a pojawienie się Nokia N900 i Nokia Booklet 3G jest dowodem na to, że wykroczyliśmy poza granice tego rynku. Produkty te stanowią świetny przykład tego, jak zmienia się świat, i są jednocześnie potwierdzeniem, że Nokia te zmiany stymuluje” – podsumowuje Olli-Pekka Kallasvuo, prezes Nokia.

Akcesoria Nokia

W najlepszym wykorzystaniu funkcji rozrywkowych pomoże przedstawiony przez firmę Nokia kieszonkowy mini-głośnik Nokia MD-9, a także stereofoniczny zestaw słuchawkowy Bluetooth Nokia BH-505. Ten ergonomiczny i lekki zestaw z pałąkiem na szyję umożliwia słuchanie wysokiej jakości dźwięku i rozmów nawet w hałaśliwym otoczeniu.

Telefony Nokia X6 oraz Nokia X3 dostępne będą w czwartym kwartale 2009 rokuw sugerowanych cenach 450 euro oraz 115 euro, bez podatków i dopłat.

Bezpłatne 10GB na Ovi Files

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej