Strona główna / Na czasie / NAVIGON Live - nawigacja z danymi ekstra
środa 09 wrzesień 2009 | Serwis prasowy/Navigon
NAVIGON Live - nawigacja z danymi ekstra
Nawigacja to sprawa oczywista. Ale coraz częściej doceniamy informację towarzyszącą samej mapie oraz możliwości nawigowania. Wiadomości o faktycznych korkach, pogodzie czy wolnych parkingach zostały właśnie udostępnione posiadaczom Navigona.

Podczas targów IFA w Berlinie, NAVIGON pokazał dostęp do najświeższych danych dzięki usłudze NAVIGON Live. Kierowcy w każdej chwili mogą teraz sprawdzać informacje o korkach, wolnych miejscach parkingowych czy szczegółach konkretnych miejsc docelowych, dostępnych dzięki Google Local Search.

Korki, radary mobilne, dostępne miejsca parkingowe, prognoza pogody….

Usługa NAVIGON Live pozwala na dostęp do najświeższych danych w 32 krajach Europy, zakładając, że kierowca ma uruchomioną tą usługę oraz odpowiedni moduł NAVIGON Live. Usługa Live pozwala pobierać najnowsze informacje na temat korków (Traffic Live), miejsc umieszczenia przenośnych radarów (Mobile Radar Traps Live), dostępnych miejsc parkingowych (Clever Parking Live – dostępny w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Luksemburgu), prognozy pogody w dowolnej lokalizacji oraz na trasie do tego miejsca (Weather Live), a także wyszukiwać cele specjalne, takie jak restauracje lub firmy (dzięki Google Local Search). Przykładowo, funkcja Traffic Live oferuje uaktualniane co kilka minut raporty, pozwalające zorientować się znacznie wcześniej o korku niż pozwala na to system RDS-TMC. Do tych raportów włączane są także dane od innych użytkowników NAVIGON Live oraz samochodów-partnerów (Floating Car Data), więc przekazywane informacje są tak aktualne jak to możliwe.

„Jeżeli nawigacja z usługą NAVIGON Live mówi, że dopuszczalna prędkość na autostradzie wynosi 40 kilometrów na godzinę, mimo znacznie wyższego limitu, możesz przypuszczać, że zbliżasz się do miejsca o natężonym ruchu drogowym.Użytkownicy Traffic Live natychmiast dostają rekomendację co do najlepszej trasy. Dzięki temu kierowcy mogą uniknąć korków i nawigować według komunikatów nawigacji, bez konieczności czekania na serwis informacyjny w stacji radiowej” - mówi Jörn Watzke.

Planowanie wariantowe

Komunikaty dotyczące natężenia ruchu drogowego uwzględniane są już na etapie kalkulacji nowej trasy. Znana z poprzednich urządzeń funkcja MyRoutes pozwala dodatkowo wybrać kierowcy trasę spośród kilku propozycji, zanim jeszcze ruszy w drogę. Przy pomocy funkcji Google Local Search można wyszukiwać cele specjalne (POI) bez konieczności określania ich kategorii, na przykład najbliższą kwiaciarnię czy restaurację. Jeżeli potrzeba, aktualne położenie może być brane pod uwagę przy wyszukiwaniu, dzięki czemu tylko cele w sąsiedztwie będą wyświetlane, ale nawigowanie do celów specjalnych możliwe jest też na początku podróży. Usługa Google User Review, razem z zachowanymi komentarzami, pozwoli zorientować się, czy warto jechać do wybranego celu.

ADAC zapewnia wiele niemieckiemu kierowcy

Każdy szukający miejsca do zaparkowania mógł do tej pory skorzystać z najbliższego w okolicy parkingu przy użyciu funkcji NAVIGON Clever Parking. Teraz, dzięki Clever Parking Live, kierowcy mogą zorientować się, ile wolnych miejsc parkingowych znajduje się na danym parkingu. Strzałka skierowana do góry lub w dół podpowie nawet, czy parking się zapełnia czy opróżnia. Dane pochodzą od partnera NAVIGON, firmy ADAC.

Forkast pogodowy

Aktualne informacje o pogodzie, dostarczane przez firmę Foreca, pokazują, czy w miejscu docelowym lub gdzieś na trasie nie pada deszcz. NAVIGON Live ostrzega także o pozycji przenośnych radarów na trasie. Informacje od innych użytkowników NAVIGON Live przyczyniają się do aktualności tych danych. Używając przycisku “Report camera” na ekranie mogą ostrzec innych o zauważonym radarze.

Łatwy transfer danych

Dane są otrzymywane za pośrednictwem zewnętrznego modułu NAVIGON Live, który znajduje się pomiędzy gniazdem zasilającym a samym urządzeniem. W module zainstalowana jest karta SIM, aby możliwy był transfer danych z serwerów NAVIGON do urządzenia.

Ceny, dostępność

Modele NAVIGON 6350 Live (1199 PLN) oraz NAVIGON 8450 Live (1999 PLN) są już w standardzie wyposażone w moduł NAVIGON Live. Dane są otrzymywane bezpłatnie przez pierwsze 3 miesiące od momentu uruchomienia usługi Live.

Każdy, kto chciałby korzystać z niej po tym czasie, może przedłużyć jej działanie wybierając roczny abonament za 79.95 euro lub dwuletni za 139.95 euro, co pokrywa wszystkie koszty, w tym nielimitowane korzystanie z usługi za granicą. Dostępna jest 25% zniżka dla tych, którzy zakupią usługę w pierwszych 30 dniach korzystania, zmniejszająca cenę do odpowiednio 59.95 euro i 104.95 euro. Te same zasady działania usługi obowiązują klientów kupujących urządzenia NAVIGON 6310 oraz NAVIGON 8410, w których moduły Live mogą być zainstalowane za dodatkową opłatą 399 PLN, zmieniając tym samym model NAVIGON 6310 w NAVIGON 6350, a NAVIGON 8410 w NAVIGON 8450.

Darmowa aktualizacja Navigona na iPhone

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej