Strona główna / Na czasie / Bardzo twardy dysk mobilny
wtorek 15 wrzesień 2009 | Jan Petersen
Bardzo twardy dysk mobilny
Urządzenie jest twardym dyskiem przenośnym do zadań specjalnych. Możliwościami technicznymi oraz klasą odporności powinny więc zainteresować się firmy wykorzystujące komputery w warunkach ekstremalnych oraz służby specjalne.

Firma Iomega wprowadza na polski rynek ultraodporne przenośne dyski twarde Iomega eGo Encrypt o pojemności 320 GB z technologią Drop Guard Xtreme, które sprostają nawet najtrudniejszym warunkom podróży. Oferowana przez nie pojemność pozwoli pomieścić do 1280.000 zdjęć, ponad 5920 godzin muzyki 480 godzin wideo.

 

Szyfrowanie sprzętowe

Dyski Iomega eGo Encrypt wyposażono w technologię Drop Guard Xreme wykorzystującą mechanizmy pozwalające urządzeniom przetrwać upadek z wysokości 2,1 m, co jest wartością dwukrotnie większą niż średnia na rynku. Wykorzystane materiały tłumiące drgania i gumowe ochraniacze obudowy Power Grip Band pozwalają przetrwać dyskom nawet w najtrudniejszych warunkach podróży, zapewniając nieprzerwany dostęp do danych. Bezpieczeństwo danych zapewnia również szybkie, sprzętowe szyfrowanie danych na dysku, chroniące przed niepowołanym dostępem i nie obciążające procesora komputera. Proces archiwizacji danych wspomaga dokładane oprogramowanie EMC Retrospect HD i MozyHome Online.

 

Bez zasilacza zewnętrznego

Dysk Iomega eGo Encrypt wyposażony jest w szybki interfejs USB 2.0 zapewniający transfer danych na poziomie 480 MB/s i nie wymaga dodatkowego zewnętrznego zasilacza.

 

Cena

Urządzenia chronione są dwuletnią gwarancją (po rejestracji produktu zyskujemy dodatkowo 1 rok gwarancji). Cenę detaliczną ustalono na 99,90 euro.

 

Wstrząsoodporny dysk mobilny

 

 

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej